fbpx

ЗУНР: будуємо майбутнє, знаємо минуле

Українська Галицька Партія оголосила 2018-ий роком ЗУНР. Багато заходів наших активістів припали на жовтень-листопад, оскільки саме 1 листопада, 100 років тому постала Західноукраїнська народна республіка. На Івано-Франківщині просвітницькі, культурні події, різні акції для молоді відбулись в обласному та районних центрах.

Ватра, запах диму, стрілецькі пісні, люди в одностроях і з макетами зброї… Саме таким постав один день з історії 1918 року перед городенківчанами під час вуличного дійства до 100-річчя ЗУНР. У Рогатині УГП спільно з пластунами відкрила військово-історичний вишкіл “Стрілецька слава”. У Коломиї, Рогатині та Галичі учні перейнялись духом наших предків під час перегляду документально-ігрового фільму “Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919”. Сюжетна лінія стрічки створена на основі спогадів очевидців, що зробило враження більш яскравими та емоційними. А в Івано-Франківську Українська Галицька Партія провела квест “Листопадовий зрив”.

Загадки Станиславова

Івано-Франківськ зберіг багато місць, які пов’язані із ЗУНР. В певний період Станиславів був столицею республіки. Тут розташовувались органи державної влади, проводили збори громадські організації, відбувалися маніфестації. Учасники квесту розгадували ці місця на основі листів, телеграм, повідомлень та спогадів часів ЗУНР.

Стартували всі від площі Бастіон, біля оборонного муру Станиславова. Тут команди отримали завдання та вирушили на маршрути. Впродовж гри учаники знаходили зашифровані послання, які допомагали їм віднайти наступні локації. Ті команди, які знаходили підказки, отримували додаткові бали.
Так, гравці відвідали Івано-Франківський міський суд, де раніше знаходився Державний секретаріат ЗУНР. Готель “Дністер”, який колись мав назву “Центральний”, а за часів ЗУНР його перейменували в “Одеса”. Тоді готель став домівкою для керівництва молодої республіки. Також відвідали Ратушу, де через гру “Крокодил” розгадували секретні послання. А у будівлі кінотеарту “Люм’єр” виконували цікаві логічні завдання.
Учасники не лише позмагались у знаннях історії, проявили свою кмітливість та ерудицію, але й поринули в атмосферу 1918 року та взяли участь у відтворенні історичних подій. Після гри відбулось обговорення та проведення паралелей із сучасною історією.
Загалом у квесті змагалось 6 команд. Проте лише найспритнішій з них вдалось вибороти перемогу та отримати призи. Але всі учасники гарантовано отримали гарний настрій, провели цікаво час, отримали незабутні враження та проявили свої знання, кмітливість і командний дух.

Боротьба триває…

Українська Галицька Партія через призму таких заходів має на меті ширити знання про цей визначний період українського державотворення. Адже ЗУНР — одна з найлегендарніших сторінок нашої історії, яка навчає, зачаровує і надихає до сьогодні. Щоб будувати майбутнє, потрібно знати минуле, переконані активісти УГП.

Анна Зоря

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

[recaptcha]

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]