Зі Львова почали «зникати» музеї та лікарні. Депутатки-львів’янки об’єдналися, аби зупинити масову перереєстрацію

Лише за останніх пів років у місті Лева перереєструвалось п’ять комунальних установ, більшість з яких – медзаклади. Останній –  Львівський історичний музей юридично “прописався” за 70 кілометрів від Львова на початку цього року. Усе через децентралізацію. Ці заклади юридично “переїхали” у райони – хто у Червоноград, хто у Великий Любінь –  аби сплачувати податки там, а не у Львові.

“Львівська обласна рада  досі передає приміщення під комерцію  у Львові за 17 грн за квадратний метр!  Це неефективне використання нашого з вами майна. Ми пропонуємо усі ці речі  передавати у власність громад, аби більш ефективно ними розпоряджатися. Львів ці б приміщення виставив на аукціон  через Прозоро.Продажі і я впевнена, ми значно більше отримали б з цього грошей,” – пояснює депутатка ЛМР від фракції Української Галицької Партії Юля Гвоздович.

Така масова перереєстрація відбувається через недосконалість Податкового кодексу України – кажуть нардепки Галина Васильченко та Наталія Піпа  і вже почали працювати з юристами, аби виправити неточності в законодавстві. Про це вони заявили на сьогоднішньому брифінгу «Масова перереєстрація комунальних установ Львова.” 

“Є ще щонайменше 30 медзакладів обласного значення, що перебувають фізично у Львові і якщо цей ланцюжок перереєстрації продовжиться,  у 2020 році бюджет Львова втратить щонайменше 100 млн гривень,” – говорить Галина Васильченко, що є членкинею Комісії з питань фінансів, податкової та митної політики ВРУ.

“Є дух закону, а є буква закону. Ці перереєстрації зроблені за буквою закону. Але тут порушено дух закону і, відверто, здоровий глузд. Ми стоїмо тут, у центрі Львова, на площі Ринок. А зараз цей музей юридично знаходиться у Червонограді. Відтак, податки від цих працівників ідуть в  Червоноград. Але по факту ці працівники працюють у Львові, їх діти вчаться у львівських школах і лікуються теж у львівських поліклініках. То чому Львів, не отримуючи від них нічого, зобов’язаний якісно надавати  їм послуги?” – пояснює народна депутатка Наталія Піпа, котра працює в Комітеті освіти, науки та інновацій Верховної Ради України.

Фактично , у Верховній Раді мають прописати деталі, в яких буде визначено – де саме мають сплачуватись податки працівників: за місцем реєстрації закладів, у яких вони працюють, чи за місцем їхньої реальної прописки. 

Нагадаємо, експерти Української Галицької Партії ще минулого року надсилали своє бачення,  як податки мали б запрацювати по-іншому. Були сформовані конкретні пропозиції, які змінять економіку України.

 

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

[recaptcha]

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]