ЖИТЛОВИЙ БУДИНОК – ЗНОВУ В ПАРКУ?

У найбільшому парку Львова – Знесіння – знову планують зводити багатоквартирний житловий будинок. Громадськість та депутати підозрюють: без махінацій не обійшлося. І на підтвердження своїх припущень наводять чіткі факти.

Минулого тижня Виконавчий комітет Львівської міської ради розглядав проект рішення про затвердження містобудівних умов та обмежень для будівництва багатофункціонального готелю та багатоквартирного житлового будинку у парку Знесіння. Він передбачає знесення будівель та споруд на вулиці Старознесінській, 58, 60, 60А, 62, 62А, 64, 66, 70. Натомість ТзОВ “Ореста” хоче розширити готель “Kavalier Boutique”. Зокрема, зробити медіатеку, підземні паркінги, спа-центр, салон краси, конференц-зал, банкетний зал, лаунж-кафе і багатоквартирний житловий будинок.

Фото “Львівський портал”

Чим це загрожує Львову?

1. У січні 2018-го, коли проводили попередні громадські слухання, мова йшла про розширення готелю “Kavalier Boutique”. Сьогодні ж бачимо – будівництво готелю та багатоквартирного будинку.

Фото Zik

2. Знесення будівель на вулиці Старознесенській з 58 до 70 номеру (парні) передбачає також зруйнування вілли Завидовичів – нововиявленої пам’ятки архітектури. Вона цікава тим, що поєднано відкрите цегляне мурування з цоколем з відкритого білого каменю. Фактично, це повернення в історичний стиль.

Найбільш прикро, що під знесення потрапляє вілла Завидовичів. Не можна розширювати готелі за рахунок історичних пам’яток. Місту варто розробити політику погодження забудов з історичними приміщеннями. Навіть якщо вони перебувають  у приватній власності”, – коментує депутатка ЛМР від Української Галицької Партії Юля Гвоздович.

Фото “Львівський портал”

Хоч у ТзОВ “Ореста” спочатку обіцяли зберегти будівлю, зараз говорять, що немає документів, які б підтверджували історичну цінність вілли.

3. Забудова має постати навпроти церкви Вознесіння Христового. Вона є однією з найпривабливіших споруд Львова і становить велику цінність для історії мікрорайону. Церкву закінчили будувати 1901 року за проектом архітектора Владислава Галицького. Чи не вплине розширення готелю “Kavalier” на руйнацію церковного приміщення?

Фото Zik

4. Земельна ділянка на Старознесенській, 58 через аферу, безкоштовно перейшла у фактичну власність забудовників.

Ухвалою ЛМР від вересня 2017 року громадянам Богомолову Олександру Володимировичу (директор ТзОВ “Ореста”) та Компанцю Ігорю Володимировичу (родич засновника ТзОВ “Ореста” Компанець Орести Михайлівни) безкоштовно передали у власність 0,1000 га землі та надали в оренду на 5 років ще 0,0429 га території для обслуговування старенького особняка на вул. Старознесенській, 58. Але нащо платити місту орендну плату, якщо можна піти іншим шляхом? У листопаді 2017 р. земельну ділянку, площею 0,1000 га, та розташований на ній будинок продають пану Могильному Андрію Івановичу. Останній звертається в міську раду з проханням безкоштовно надати йому у приватну власність інвестиційно непривабливу земельну ділянку, площею 0,0429 га для обслуговування житлового будинку. І от так з власності міста до забудовника безкоштовно переходить майже 15 соток дороговартісної землі в елітному зеленому районі Львова“, – пояснює депутат ЛМР Тарас Чолій.

Мене дивує, що у детальному плані території, обмеженої вул. Старознесенською та регіональним ландшафтним парком “Знесіння” у Львові, який затвердив виконком ще 10 квітня цього року, жодним словом не згадується про пана Могильного Андрія Івановича. Бо саме на його ділянці на вул. Старознесенській, 58 проектанти розміщують житловий будинок. Це вже факт незаконного проектування на чужій земельній ділянці, і цим мала б зайнятися Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові та Державна інспекція з контролю за використанням і охороною земель. Дуже сумнівно, що за місяць цей пан встиг оформити право власності на землю та передати його власникам готелю”, – додає депутат від УГП Ігор Дякович.

 

Проект рішення про надання містобудівних умов та обмежень на забудову вул. Старознесенської на засіданні виконкому 17 серпня вдалося скасувати. Але це ще не кінець будівельної афери. Вже завтра – 22 серпня на розгляд Виконавчого комітету знову виносять це питання.

Це вже не вперше, коли будівельна мафія намагається незаконно забудувати парк Знесіння. Пам’ятаємо історію із забудовою на Довбуша, 15. Боротьба за збереження території парку тривала понад 10 років. Члени Української Галицької Партії активно долучалися до відстоювання права громади: блокували будівельний майданчик, брали участь у судових засіданнях… Наразі це будівництво зупинено. Проте подібні ситуації виникають з іншими земельними ділянками.

Тож ми і надалі стежимо за перебігом подій у цій справі і не допустимо дерибану парку Знесіння.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]