Земельні питання: заява фракції УГП у міській раді Болехівської ТГ

Сьогодні на сесії міської ради Болехівської ТГ депутати фракції Української Галицької Партії Мар’яна Гошовська та Ігор Юзьків виступили із заявою стосовно голосування про надання та затвердження дозволів на земельні ділянки. Оскільки прагнуть, щоб землею громади розпоряджалися з максимальною для неї користю.

“На кількох попередніх засіданнях сесії ми утримались і не брали участь у голосуванні щодо затвердження дозволів на земельні ділянки для ведення особисто селянського господарства 2 гектара землі. Ми готові підтримати проєкти таких рішень, які стосуються лише учасників АТО і безпосередньо членів їхніх сімей.

Ми розуміємо, що кожен житель Болехівської громади має право на безкоштовну приватизацію, і що кожна людина має мати можливість цим правом скористатися. Земля є важливим і стратегічним активом громади, яка може отримати доходи як від здачі в оренду земель с/г та не с/г призначення, так і часткового продажу земель не с/г призначення. Передана земля за межами населених пунктів має бути використана для стратегічного планування, а також забезпечити майбутній сталий розвиток громади”, – пояснив депутат Ігор Юзьків. І представив пропозиції, які мають допомогти розпоряджатися землею громади з максимальною для неї користю.

 

Ігор Юзьків – економіст-інженер, начальник відділення кредитної спілки «Злет», заступник голови бюджетної комісії, депутат міської ради Болехівської ТГ від Української Галицької Партії

ПРОПОЗИЦІЇ ВІД ФРАКЦІЇ УГП:

  • Провести інвентаризацію масивів земель. За її результатами наочно оприлюднити залишки земельних ресурсів по населених пунктах. Також ці дані використати для публічного контролю за використанням земель у громаді, виявлення земельних ділянок, що не використовуються (або використовуються нераціонально).

 

  • Запровадити рівноправні та прозорі умови виділення земельних ділянок, справедливої реалізації прав жителів громади на отримання земельної ділянки.

 

  • Позачергове право на одержання земельної ділянки повинні мати:

– учасники АТО, один із сімей загиблих учасників АТО, які зареєстровані та проживають на території громади;

– ліквідатори Чорнобильської аварії, які зареєстровані та проживають на території громади;

– учасники війни та прирівняні до них особи, які зареєстровані та проживають на території громади.

 

  • Використати надану законодавством можливість щодо надання в оренду земельних ділянок по 60 сотих для городництва для фізичних осіб. Відповідно, земельному відділу – запропонувати такі земельні масиви. Адже це – і дохід, і одночасно захисна буферна зона від ділянок, наданих в оренду агрохолдгам, від забруднення наближених населених пунктів гербіцидами та пестицидами.

“По сьогоднішній день із липня місяця не виконано протокольне рішення комісії про надання списку наданих земельних ділянок з порушенням схеми зонування, відповідності призначення землі генплану”, – додав Ігор Юзьків. І, відповідно, урахував наступні пропозиції у заяві фракції:

  • Визначити та подати на затвердження міської ради перелік земельних ділянок комунальної власності для продажу у власність або продажу прав на них на земельних торгах (аукціонах) на 2022 рік до 31.12.2021 року.

 

  • Зобов’язати втретє надати перелік рішень щодо надання та затвердження проєктів відведення за 2020 рік, а також 2021 рік з порушенням генплану та зонування в термін до 31 грудня 2021 року, призначити відповідальну особу.

 

  • Подати на затвердження ради перелік масивів земель для проведення їх інвентаризації на 2022 рік до 31 грудня 2021 року.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]