Заява Української Галицької Партії щодо української мови в публічному просторі

Європейські прагнення України можуть стати примарними на фоні прогресуючої тихої русифікації. За півтора століття вона набула «толерантної» й не дуже дратівливої форми. Але її метастази глибоко в’їлись у свідомість українців. За ширмою модних трендів і сучасних «тенденцій» толерування чужого ми втратили відчуття реальності. Ховаючи сотнями наших Героїв, полеглих у боротьбі з «русскім міром», ми далі слухаємо російськомовне радіо, даємо роботу російським банкам, ковтаємо третьосортні російські фільми та музику.

Україна багатонаціональна держава, а українці здатні мирно жити з усіма, хто висловлює повагу до її історії, шанобливо ставиться до української культури та поважає її державність.

Однак, військова агресія на сході України з боку Росії, змушує нас стати на захист свого дому. А трактування росіянами того, що носії їх мови потребують захисту Російської імперії у кожному куточку світу, вимагає перегляду і мовної політики в Україні. Фактична двомовність не може бути основою національної держави Україна. Російська мова несе відкриту загрозу нашій землі. Жодна інша мова не є такою небезпечною. Сьогодні ми часто чуємо про російськомовних проукраїнськи налаштованих людей. Щиро віримо у те, що вони стали на шлях національної самоідентифікації себе як українців.

Однак вважаємо, що без щоденного вживання української мови їх потуги не будуть мати успіху, бо саме мова може збудувати той ментальний кордон, який не подолають ні російські танки, ні кремлівська пропаганда. Без відновлення позицій української мови усі спроби відродити європейську Україну марні.

Розуміємо, що поступове повернення до тотального вжитку української мови потребує надзвичайних потуг та часу, але ми вже сьогодні готові розпочати рух у цьому напрямку. Українська мова повинна відвоювати втрачені позиції.

Звертаємось до тих, кого війна на Донбасі змусила залишити свої домівки та опинитись в Галичині – залиште російську мову там, де Путін воює, захищаючи нібито росіян. Не повторюйте помилки, через яку у ваш дім прийшов москаль захищати вас від вашої ж держави.

Окремо звертаємось до галичан, які ніколи не були осторонь державотворчих процесів в Україні. Звернімо увагу на наш побут! Минає час ура-патріотизму, коли вишиванка та присутність на службі Божій є чи не єдиними ознаками національної свідомості. Ворожі метастази, можливо, вже у нас самих. Викорінюйте бур’ян русифікації в собі і скрізь, де зустрінете. Інакше ми зіграємо на руку ворогові, який несе нам зло і смерть. Жоден мур, жодна армія не оборонить нас від Москви з її «захистом російськомовних» так, як може захистити українська мова! Геть від Москви!

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]