Заява Української Галицької Партії з нагоди відзначення дня перемоги в Україні

Третій рік Україна переживає жахіття війни, спровокованої російською агресією. Протягом всієї історії у війнах безглуздо гинули мільйони людей. Святкувати день перемоги можуть лише імперії, для яких життя їх підданих нічого не вартує.

Неможливо будувати сучасну Україну, не позбувшись кривавих примар радянської ідеології. Сьогодні ми творимо країну, де шанують, людську гідність, а людське життя є найвищою цінністю, дарованою Богом.

Українська Галицька Партія вимагає від Уряду та Президента скасувати в Україні святкування так званого Дня перемоги 9 травня. І це не наша примха. Це вимога галичан, закатованих в тюрмі на Лонцького, це вимога мільйонів наших співвітчизників, які в післявоєнний час загинули від рук визволителів чи навіки залишилися в землі Сибіру. Процес декомунізації неможливо завершити без переосмислення свят, які роз’їдають українську ментальність.

8 травня світова спільнота вшановує День пам’яті та примирення. Адже жертви та невинноубієнні у Другій світовій війні закликають нас до миру, а не до нових «перемог» через смерть мільйонів.

Цьогоріч 8 травня співпадає з гарним українським святом ― Днем Матері. Це символізм, який змушує нас задуматись над тим, чи будуть матері українських хлопців, які загинули на Донбасі, коли-небудь святкувати день перемоги? У війнах не буває переможців.

В цій жахливій війні ми втратили понад 13 мільйонів співвітчизників. Продовжуємо втрачати найкращих синів на Донбасі в новітній російсько-українській війні. Вшануймо їх! Запалімо свічку пам’яті в цей день. Для агресора – це день перемоги. Для нас – день Пам’яті і Скорботи.

Ілюстрація Українського інституту національної пам’яті

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]