Заява політичної партії “Українська Галицька Партія” щодо виборів Президента України

Результат наступних виборів Президента знову вирішальний для України: вирішується, чи зможемо ми зберегти свою державність. І це знову не пересада. Росія вплинула на вибори в США, Росія впливає на поглиблення кризи в Європі. І Москва зробить усе для встановлення в Україні влади, лояльної до Кремля. Бо Путіну потрібна вся Україна.

Відповідальність за долю країни, розуміння доленосності майбутніх виборів, ймовірність реваншу проросійських сил змушують нас бути виваженими. Ми переконані, що в цей історичний час ми не можемо дозволити собі розпорошувати голоси українців, не можемо дозволити реалізувати найгірший для України російський сценарій.

Саме тому Українська Галицька партія не пропонує свого кандидата
на пост Президента.

Натомість ми повинні критично оцінити можливість і готовність кандидатів виконувати ті обов’язки, які, на нашу думку, сьогодні є необхідними для майбутнього Президента України:

  • наскільки спроможним є кандидат у сфері зовнішніх зносин;
  • чи зможе він як Головнокомандувач належним чином дбати про безпеку та оборону України;
  • чи гарантує безальтернативність євроатлантичної інтеграції;
  • чи підтримує втілення ключових для країни реформ: судової, виборчої (запровадження відкритих списків), децентралізації, освітньої та медичної;
  • чи зможе він зробити Україну дійсно українською;
  • чи визнає Росію державою-агресором та які перспективи дипломатичних, економічних та безпекових відносин він розглядає;
  • чи має план повернення Криму та Донбасу?

Цим принциповим для УГП критеріям категорично не відповідають відверто проросійські кандидати: Юрій Бойко, Євген Мураєв, Олександр Вілкул, а також Юлія Тимошенко, Володимир Зеленський, Олег Ляшко, Олександр Шевченко та інші, позиція яких є популістською, невизначеною щодо євроатлантичного курсу держави та російського агресора, який загрожує державній Незалежності України. І саме тому Українська Галицька Партія закликає в жодному разі не підтримувати цих кандидатів.

Ініціатива об’єднання демократичних сил щодо підтримки єдиного кандидата – це добрий крок політичного діалогу та визначення проукраїнського кандидата. Однак цей процес був вкрай запізнілим, і часові рамки залишають мале поле для маневру.

Ми вітаємо і підтримуємо здобутки чинної влади, які утверджують Україну в Україні – створення помісної Церкви, підвищення боєздатності армії, декомунізацію, динамічний рух на шляху до НАТО, євроінтеграцію, українізацію всіх сфер життя. Водночас саме на Президентові, який, зокрема, курує силовий блок, лежить безпосередня відповідальність за нерозкриті замовні вбивства, насамперед, розстріл Небесної Сотні, спірну кадрову політику на місцях, гальмування судової і виборчої реформ.

Президент відповідальний за збереження в Україні азійської схеми державного управління, ренти з владних посад і системи обмеженого доступу загалом. Всі ці фактори не дають нам змоги беззастережно підтримати чинного Президента в його прагненні ще раз посісти крісло на Банковій.

Ми закликаємо український нарід віддати свої голоси за кандидата, який збереже українську державу вільною, суверенною, демократичною, європейською,
а не маріонетковою проросійською колонією.

Переконані, що Україна не тільки витримає випробовування виборами в умовах війни, але й зможе гарантувати українським громадянам свободу, добробут та демократичний шлях розвитку країни.

Тому, якщо незалежність держави є основним пріоритетом для направду українських кандидатів, то задля майбутнього країни вони мусять перестати займатися взаємопоборюванням, мають пригасити свої амбіції та домовитися про об’єднаного проукраїнського кандидата. Найкращою платформою для цього можуть бути публічні дебати.

Ми закликаємо всіх Громадян України прийти на вибори і відповідально проголосувати за проукраїнського кандидата. Кожен виборець відповідальний за майбутнє України.

*Цей документ прийняв ІХ З’їзд політичної партїі “Українська Галицька Партія” 23 лютого 2019 року у Львові.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]