Завдяки львівським активістам радіо “Вєсті” позбавили ліцензії

Проросійське “Радио Вести” припинило своє мовлення у Києві завдяки львівським активістам. Нацрада з питань телебачення та радіомовлення не продовжила ліцензію цій радіостанції. Важливу роль у цьому рішення відіграли активісти Української Галицької Партії, які організували пікет суду в день розгляду тут цієї справи.

За кілька днів до того, як у “Радио Вести” мала закінчитися ліцензія, і Нацрада планувала її не продовжувати через велику кількість скарг, з’явилося дивне рішення суду зі Львова, яке заблокувало будь-які дії Нацради щодо радіостанції.

“Ми проаналізували текст ухвали судді Масендича і були дуже здивовані. Цей спір між громадянкою Бондарєвою, уродженкою Донеччини, і “Радіо Вєсті” є штучним і жодним чином не міг стосуватися Нацради, яка не є стороною у справі. Все свідчить, що рішення суду прийняте з порушенням норм законодавства, і також про те, що хтось явно сприяв, щоб воно було прийняте саме таким”, – пояснює координатор партійної ініціативи УГП “Геть від Молскви!” Андрій Кавчук.

“Такі прецеденти, як “Радио Вести”, підривають зсередини державу, ображають Україну й українців. Таке питання має бути предметом розгляду Нацради. А коли у львівську суді приймаються рішення, які блокують процес розгляду у Нацраді, то я вважаю це неправильним. Це рішення виглядає смішним і необґрунтованим, бо Нацрада взагалі не була учасником судової справи. До чого моральна шкода якоїсь конкретної люди і нерозгляд питання про ліценцію?” – сказав під час акції 23 лютого громадський діяч, захисник української мови Святослав Літинський.

16807772_1557875917586535_4238154690632145962_n

Цього ж дня львівський суд розглянув заяву Нацради з питань телерадіомовлення і скасував свою попередню ухвалу про заборону на рогляд питання щодо продовження чи непродовження терміну дії ліцензії на радіомовлення “Радио Вести”. Відтак, 3 березня Нацрада проголосувала за непродовження ліцензії мовцеві на частоті 140,6 у Києві.

“Це справжня перемога. Ми тішимося такому рішенню Нацради. Тим більше, що в цій перемозі й наш вагомий вклад. Сподіваємося, нам вдасться спільними зусиллями всіх небайдужих українців очистити наш інформаційний простір від шкідливого впливу окупанта”, – каже координатор ініціативи “Геть_від_Москви!” Андрій Кавчук.

16864888_1557875967586530_1284874409084373989_n

Вчасна реакція активістів допомогла зупинити мовлення радіо “Вєсті”, яке була відоме своєю проросійською позицією. За сепаратистські висловлювання журналістів та гостей студії радіостанція не раз потрапляла у скандальні ситуації. Тепер завдяки львівським активістам радіо “Вєсті” втратило ліцензію.

Нагадаємо, Українська Галицька Партія вже більше року веде кампанію “Геть від Москви”, в рамках якої активісти відстоюють позиції української мови в сфері торгівлі, у ЗМІ та в інтернет-просторі. Ця кампанія має вже низку позитивних результатів.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]