Запобігаємо “русскому міру” – пропагуємо українське

Українська Галицька Партія у Львові робить наступний крок у своїй мовній кампанії “Геть від Москви”. Спочатку тут зробили карту закладів, де звучить російська попса. Тепер починають системну роботу з підприємцями: щодня активісти партії навідуються до львівських кав’ярень, крамниць та різних закладів харчування. І не лише до тих, які позначали на google-карті самі львів’яни. Відштовхуючись від неї, партійці, все ж вирішили попередити про небезпеку “русского міра” всіх власників закладів.

“Чимало туристів зі східних теренів відвідують наше місто для того, щоб не лише відчути дух старої Європи, але й повезти зі собою назад дух українства. Східні українці везуть зі Львова у серці українську молитву і українську пісню. Однак дуже часто мешканці та гості міста, відвідуючи ті чи інші заклади, зіштовхуються з явищем, яке суперечить українському духові нашого рідного міста. Це – російськомовна музика”, – йдеться у зверненні УГП, яке активісти партії, разом зі списком українських радіостанцій, вільних від «русского міра», передають адміністраторам або власникам львівських кав’ярень та магазинів.

Побувавши у майже сорока закладах, активісти кажуть, що ворожого ставлення не зустріли у жодному місці.

“Ми просто просимо відмовитися від російської мови у формуванні плейлистів композицій, які звучать у закладі. Додаємо список ФМ-радіостанцій та інтернет-радіо, які не крутять російськомовної музики. Загалом люди дуже добре реагують на таку пропозицію. Заперечити пробують одиниці. Наприклад, у караоке-барі на проспекті Свободи нам відповіли, що не можуть повністю відмовитися від російськомовної музики, адже часто російськомовні гості приходять до них саме поспівати. Також на вулиці Шолома-Алейхема нам порадили звертатися також до кабельних операторів, які не надають україномовних каналів”, – розповідає координатор акції Антон Петрівський.

Найближчими тижнями активісти Галицької партії сподіваються охопити такими культурними “рейдами” всі райони Львова. Однак уже зараз зауважили тенденцію: у центрі міста закладів з україномовною музикою у рази менше, ніж на периферії.

Нагадаємо, у лютому УГП поширила заяву, у якій закликає столицю Галичини берегти та вдосконалювати свою українську. Відтак партійці вимагали дотримання, а, за можливості, і підвищення квот для україномовного контекту на львівських радіостанціях та FM-хвилях, які ведуть мовлення у Західному регіоні. Одним із наступних кроків було створення “чорної карти” закладів, де у Львові лунає російська попса. Їх на спеціальну карту могли вносити самі львів’яни.
Фото: youtube.com

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]