За ухиляння від “декомунізації” з Садовим хочуть судитися

Якщо найближчим часом у Львові не розпочнеться справжній процес декомунізації, Українська Галицька Партія подаватиме на міського голову в суд за бездіяльність.

Львівська влада вперто не виконує закон “про декомунізацію”. У Львові й досі збережені  радянські зірки на Монументі Слави, меморіальні таблиці письменнику Ярославу Галану, творчість якого була пронизана ненавистю до національно-визвольних змагань українців та греко-католицької церкви, 18136215_1313811805376155_827778401_nта пам’ятник Валентині Терешковій, першій жінці-космонавтці, яка зараз є депутатом Державної думи Росії від партії “Єдина Росія”, і яка проголосувала за анексію Криму в 2014 р. Ці особи внесені Українським інститутом національної пам’яті до списку постатей, які підлягають декомунізації. Проте у Львові цього ніби не чують.

Вже втретє керівник фракції Української Галицької Партії Тарас Чолій звертається до міського голови Андрія Садового з вимогою виконати у Львові Закон України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”, який набув чинності більш як два роки тому.

686px-Пам'ятник_В._Терешковій_у_ЛьвовіТакож, зважаючи на те, що я вже втретє звертаюсь до вас з приводу демонтажу комуністичної символіки, прошу виконати вимоги Закону протягом двох тижнів. В іншому випадку я звернуся до суду із позовом про вашу бездіяльність. Зокрема,  прошу:

  1. Демонтувати символіку комуністичного тоталітарного режиму з так званого Монументу Слави, передусім – п’ятикутну зірку із зображенням Кремля;
  2. Провести громадське обговорення із залученням фахівців з історичного й архітектурного середовищ щодо подальшої долі цього Монументу, в тім числі розглянути питання його демонтажу та перенесення до одного з музеїв                    м. Львова, зокрема до Меморіального музею тоталітарних режимів “Територія терору”;18109787_1313811765376159_832007087_n
  3. Демонтувати меморіальні таблиці Ярославу Галану та пам’ятник Валентині Терешковій”, – йдеться у запиті депутата від Української Галицької Партії.

Довідка  

  • Радянські зірки є на Монументі Слави на вул. Стрийській
  • Меморіальні таблиці письменнику  Ярославу Галану є на вул. Стрийській, 46ц та вул. Героїв Майдану,18
  • Пам’ятник Валентині Терешковій розміщений на вул. Виговського, 32, перед входом у міську комунальну поліклініку № 5
підписатись на розсилку новин
+
+

Повідомити про помилку