За що Галицька партія погрожує судом Бібрській міській раді

Аби була робота! Щоб дороги поремонтували! Щоб менше крали! – Це наші вимоги до кожної влади. Вони чіткі і справедливі. Але жодна з них не робиться так, щоб змахнути чарівною паличкою – і є. Для цього спершу в громаді мають запрацювати чіткі правила гри. Їх встановлюють депутати. Для того ми їх і вибирали. Що роблять депутати Бібрської громади? Крім обов’язкових процедур, де треба ділити гроші, поки що проривних рішень – кіт наплакав.

Ні, добрі ідеї є! Навіть дуже добрі! Наприклад, депутати Галицької партії в Бібрській міській раді кілька тижнів тому запропонували аж три цікаві проекти рішень.

Найголовніше – Статут. Цей документ визначає головні правила гри і надає багато інструментів, щоб звичайні люди могли контролювати і впливати на владу. В цієї партії загалом по Галичині майже 90 депутатів, і як створити найсучасніший статут громади вони знають: за ініціативи і в співпраці з УГП створений недавно Статут Львова, а минулоріч – дуже сучасний Статут Розвадівської ОТГ. Але минулої п’ятниці Бібрська рада зробила якийсь фарс і відхилила навіть пропозицію взятися за напрацювання такого важливого документа. Відправили, нібито, на доопрацювання.

При цьому, ніхто ні до чого нікого не змушує.

Ще одна ініціатива “галицьких” депутатів стосується батьківських внесків у школах. Знаєте, частина батьків завжди справедливо хочуть знати, на що вони гроші здають і мати підтвердження. Як це зробити? Відкрити благодійний рахунок школам. Практика, яку втілили багато місцевих рад і різних шкіл, вчить прозорості. І раптом з’являється якийсь меценат більший – школа вже має благодійний рахунок. При цьому, ніхто ні до чого нікого не змушує. Просто додаткові можливості без грошових видатків з боку громади. Більше прозорості. Теж “відклали”. Чи відфутболили?

Але Бібрській громаді їх не треба – рішення відклали.

І для того, щоб більше робити, депутатам потрібні помічники. Їх треба і тому, що депутат не є водночас юристом, освітянином, лікарем, відтак розібратися в багатьох питаннях йому самому важко. Галицька партія пропонує: так само на безкоштовній основі, як і депутати, в Бібрці мають працювати їхні помічники. Вони також можуть бути від різних сіл. Будь-хто від 18 років може включитися в цю роботу на користь громаді, щоб згодом, може, й самому стати депутатом чи й головою громади. Помічники є в депутатів багатьох рад, про них є спеціальний закон, але Бібрській громаді їх не треба – рішення відклали.

“Жодне з цих рішень не вимагає витрат з бюджету громади, але вони сприяють її розвитку, відкритості. Ми запрошували до співпраці всі політсили, представлені в раді Бібрки. Але мушу зауважити, що відхиливши ці пропозиції, депутати “Народного контролю”, БПП, “Самопомочі”, “Громадянської позиції”, “УКРОПу” та міський голова порушили законодавчі вимоги. Тому ми розглядаємо як варіант – подати в суд на Бібрську міську раду”, – зазначає юрист, заступник голови Львівського обласного осередку Української Галицької партії Віталій Біловус.

Тетяна Рудик

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!