fbpx

За нашу і вашу свободу!

Вчора навпроти Генерального консульства Республіки Польща у сквері Яцека Куроня зібралися мешканці Львова та активісти Української Галицької Партії, аби висловити свій протест руйнування українських поховань на території Польщі, риторики з шовіністичними елементами до українців та антиукраїнських провокацій.

“Події останніх років вселяють тривогу. Офіційна риторика Польщі все частіше опускається до шовінізму. В стінах польського Сейму нам вказують, як трактувати нашу ж історію. І така позиція польських еліт відкриває широкі можливості для антиукраїнських провокацій. Руйнування українських могил та пам’ятних знаків не припиняється, офіційного засудження з боку польської влади і Церкви такі акції не отримали, винних не покарано, наслідки вандалізму не усунені. Напередодні листопадових урочистостей поруйновано могили українського священика та його родини у Підкарпатському воєводстві. Це вже 15-й акт безкарного вандалізму! Тому ми прийшли, щоб привітати сусідів зі 100-річчям державної Незалежності Польщі. Але й висловити осуд тим актам вандалізму, які вчиняють провокатори в Україні”, – говорить Богдан Панкевич, член Політради Української Галицької Партії.

Свої вимоги учасники акції передали в офіційному листі Генеральному Консулу Республіки Польща у Львові.
Водночас Українська Галицька Партія підготувала заяву до Президента України та львівського міського голови.

ТЕКСТ ЗАЯВИ

Президентові України п. П.Порошенкові
Міському голові Львова п. А.Садовому

Офіційна риторика  Республіки Польща дедалі частіше містить шовіністичні елементи марґінального характеру. Політики країни легітимізують дискурс антиукраїнськості, підігрівають зневагу до пам’яті українців і перекроюють історію під свої шовіністичні потреби.

За останній час жоден із 14 українських цвинтарів та меморіалів, зруйнованих у РП, не був відновлений, вандали не були притягнуті до відповідальності, а їхні вчинки не засуджені польською владою. Мовчать Церква і громадянське суспільство.

Більше того, черговий акт вандалізму над могилами українського священика і його родини у с. Фредрополь здійснили напередодні святкувань 100-річчя відновлення Польської держави.

Українська влада і суспільство чітко осуджують окремі акти вандалізму, які вчиняють провокатори на теренах України, і, не очікуючи реакції польської сторони, власними силами усувають наслідки руйнацій.

Святкування 100-річчя Республіки Польща активізували антиукраїнську риторику польських шовіністів та їхню активність на теренах західної України. Зокрема, 4 листопада 2018 року на території польського військового меморіалу Личаківського цвинтаря у Львові польські відвідувачі вчинили публічну провокацію.

Враховуючи реальну небезпеку наступних провокацій,  в тому числі, з боку російських спецслужб, та зростання напруження, вимагаємо:
1) Посилити заходи безпеки і охорони військових поховань на Личаківському цвинтарі;
2) Тимчасово обмежити доступ до польського військового меморіалу на Личаківському цвинтарі у Львові. За винятком осіб, чиї рідні там поховані;

Опріч того, вимагаємо від влади РП:
1) Відновлення всіх поруйнованих українських поховань і меморіалів на теренах РП;
2) Покарати винних у плюндруванні могил;
3) Припинити провокаційну судову розправу над Григорієм Купріяновичем.

Сподіваємося на швидку нормалізацію дружніх стосунків між нашими народами, що дозволить з часом повернути режим вільного доступу до польського військового меморіалу на Личаківському цвинтарі у Львові.

Затверджено Політрадою Української Галицької Партії,
місто Львів, 14 листопада 2018 року.

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

[recaptcha]

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]