За лісами і маєтками лісівників стежитиме безпілотник

Громадські активісти, котрі займаються проблемою масових лісових рубок на Львівщині, отримали вагому підмогу: вони таки придбали дуже необхідного в цій справі безпілотника. Коштами для придбання обладнання допомогли небайдужі українці. Про те, що хлопці збирають гроші на нього, через свої інтернет-ресурси оголошувала також і Українська Галицька Партія.

Як саме безпілотник дозволяє побачити масштаби вирубок з пташиного польоту, вже знає активіст, блогер та депутат Жидачівської районної ради від УГП Тарас Матвіїв. Більш ніж півроку в межах журналістського проекту, разом із медійниками, він моніторить лісові рубки. Використовують і квадрокоптера.

“Безпілотник добре візуалізує ту інформацію, яку ми маємо, і дозволяє виявити раніше невідомі нам ділянки рубок. Часом ми мали одну інформацію, але з висоти бачили, що вирубаних ділянок значно більше. Відповідно, тоді й кримінальне провадження має  інші риси. Адже всі виявлені факти незаконних рубок та докази, які нам вдається зібрати, ми передаємо правоохоронним органам. Нещодавно громада села Вільхівці звернулася до райради Жидачівського району щодо припинення рубок на її території. Наші світлини з безпілотника селяни змогли прикріпити до своєї заяви. Анаголічні звернення і документи громада надіслала до правоохоронних органів, Держекоінспекції та Верховної Ради. Ці відео та фото є дуже емоційні, вони добре показують види рубок, особливо суцільні рубки. Також хочу попередити, що вже незабаром безпілотники літатимуть над маєтками лісників та керівників лісгоспів”, – каже Тарас.

Крім моніторингу лісових рубок, з допомогою квадрокоптера, активісти зможуть унаочнити й інші проблеми: такі, як незаконні забудови, неналежний стан водойм, показати річки та озера, які є незаконно приватизовані.

Активісти вдячні всім небайдужим, хто долучився до придбання безпілотника: і тим, хто допомагав коштами та організаційно, і за несподівану допомогу з боку митної служби.

підписатись на розсилку новин
+
+

Повідомити про помилку

+

Підпишися

і отримуй новини Української Галицької Партії на свою е-пошту