Юрій Підлісний: кілька думок про християнську демократію

Майже 50% української економіки – тіньова. Чи винен у цьому Президент, як говорять часто прості українці? У чому справжні причини? Що таке християнсько-демократична ідеологія? Про це на Школі Галицького політика у Славському говорив доктор філософії, викладач Українського Католицького Університету та екс-заступник голови Львівської ОДА Юрій Підлісний.

Ми зібрали короткі тези з розмови:

В Україні триває процес децентралізації. Формування та управління місцевими бюджетами – тепер, у великій мірі, завдання місцевої влади. Проблема не тільки з великим бізнесом. У звичайних ОТГ, як, наприклад, Славська, дуже багато малого та середнього бізнесу навіть не зареєстровано. Відповідно, вони не сплачують податків і не поповнюють бюджету громади.

Але демократичне суспільство живе за принципами солідарності та субсидіарності. Ще Митрополит Андрей Шептицький закликав до солідарності: “Підтримай свого!”, “Свій до свого по своє”. Колись було так: у сусіда хата згоріла – організували толоку і відбудували громадою. Бо правильно саме так.

Держава є така, яким є характер її можновладців. А вони, водночас, є дзеркалом виборців. Тому цінності важливі для всіх. Чи є основною цінністю Людина, як сказано у Святому Письмі?

Християнська демократія передбачає ліберальну економіку і консервативний світогляд.

Базове – це те, що хоче Бог від людини. А Бог хоче, щоб людина була володарем своєї долі. Не чекала субсидії від держави, бо це очікування подачки робить нас рабами.

Партія, яка вважає себе християнською і сповідує християнсько-демократичну ідеологію, має створювати такі умови, аби людина відчула себе господарем свого життя.

Генетична пам’ять про солідарність, серед усіх європейських країн, найкраще збереглася в Україні. І яскравими прикладами цього є Майдани, сформована за короткий період часу сильна армія. Але, на жаль, з нашого громадянського суспільства ми не змогли виокремити декілька гідних політичних лідерів.

Тому Україні дуже потрібна реформа виборчого законодавства.

Українська Галицька Партія публічно підтримує цю реформу.

Зміна виборчого кодексу дасть шанси на прихід до місцевих та Верховної рад новим, меншим партіям. Політсили будуть хотіти бачити в себе лідерів громадської думки, щоб перетворити їх у лідерів електоральних симпатій.

Є лише два чинники, які можуть впливати на нашу владу. Зовнішній чинник – це США та Європа. І другий – це народ, це активність кожного з нас і тиск знизу. Основна ланка, на якій втілюють всі рішення, є низовою. Субсидіарність – основа творення держави.

Школа Галицького Політика – це цілий цикл оригінальних навчань, які організовує Українська Галицька Партія для партійців, прихильників, громадських діячів та активістів і просто зацікавлених у здобутті нових знань людей. Тільки свідомі освічені люди можуть творити якісні зміни у нашій державі, вважають організатори.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]