Львів’яни хочуть знати, як управляти своїми будинками

Семінар у Громадському офісі УГП зібрав багато зацікавлених

Андрій живе на вулиці Івана Пулюя у Франківському районі Львова. В його будинку вже давно назріває ідея створити ОСББ. І не тільки через нове законодавство у сфері ЖКГ, а й через те, що мешканці вже давно не задоволені якістю послуг, які надає їм місцевий ЖЕК.

«У нас цегляний будинок, у якому 163 квартири, але 1 під’їзд. У грудні ми провели перші збори мешканців. Було близько 40-а мешканців. Ми спілкувалися доволі довго і, здебільшого, про проблеми будинку та як їх можна вирішити. Раніше ми жили ілюзіями, що ЖЕК може все зробити за нас. Трошки мені з ЖЕКом дещо вдалося, але тепер розуміємо, що допомогти собі можемо тільки самі. Тому мешканці цікавляться створенням ОСББ. Лякає невідомість. Ніхто не хоче очолити цей процес, бо не знаємо до кінця, як це робиться. Але я цікавлюся цією темою. Багато можна начитатися в інтернеті, але цього недостатньо. Маємо зустрічатися з представниками інших ОСББ, з юристами, з різними фахівцями в цій справі, щоб зрозуміти, як діяти на практиці або до кого ми можемо приєднатися, щоб скоротити видатки», – каже молодий чоловік.

61арпрТаких небайдужих львів’ян, як Андрій, у Громадському офісі Української Галицької Партії 27 січня зібралося понад п’ять десятків. Семінар, який організувала Українська Галицька Партія, для них провели голова Асоціації ОСББ «Сихівчани» Василь Коцюк та голова ОСББ «Садиба 2008» Адріана Сидор (вул. Дж. Вашингтона, 4а).

Йшлося, насамперед, про те, як створити ОСББ, скільки ініціативних людей має зібратися на перші збори, як залучити до процесу тих, хто на збори не ходить, що робити з «квартирантами», нежитловими приміщеннями, як розробити кошторис, встановлювати квартплату, (зокрема, за балкони і лоджії), як приєднатися до якогось ОСББ, якщо ваше надто мале за кількістю співвласників, тощо.

«ОСББ – це ще й чудовий спосіб познайомитися з сусідами. В нас, виявляється, ніхто ніким не цікавиться. А, не дай Боже, щось станеться? Тому я вчу всіх змалку вітатися: як не навчиш Івася, то Іван вже не привітається. Голова ОСББ має бути дуже комунікабельним, а ОСББ – як маленьке село. Спершу деякі люди не довіряли мені, але за понад 10 років існування нашого об’єднання абсолютна більшість задоволена тим, що в нас є ОСББ. Ну, на 100% не догодиш ніколи. Це ж праця з людьми», – каже Василь Коцюк.

«Боржників у нашому ОСББ нема. Я стежу за цим: питаю, може комусь потрібно розділити квартплату на якийсь термін, а хтось просто забув зайти у банк і заплатити. Ми дуже згуртувалися. Мешканці наших будинків власними силами, за свої кошти створили дитячо-спортивний майданчик, посадили скверик, облаштували приміщення для керівництва ОСББ в підвальному приміщенні. Я – як «гаряча лінія»: до мене якось телефонує один із співвласників, що в сусіда ключі в дверях і якась пляма (ніби кров) біля порога. Ви уявляєте, щоб так до начальника ЖЕКу зателефонували?! «Набираю» того сусіда, а він просто ключі забув, а пляма – сміття потекло», – додає п. Адріана.79арапр

Організатори семінару кажуть, що втішені зацікавленістю львів’ян у долі своїх будинків.

«Ми організували цей перший семінар тому, що вже з 1 липня 2016 року в мешканців виникне нагальна потреба самоорганізації, а органи місцевої влади їм майже не пояснюють, як надалі управляти своїм будинком. Співвласники багатоквартирних будинків повинні вже зараз визначитися: самостійно обрати управителя будинку, організацію чи компанію, яка його обслуговуватиме, або ж створити ОСББ. Під час семінару ми отримали багато конструктивних побажань і пропозицій, зацікавленість після цієї зустрічі тільки зросла. Тому ми вирішили, що це буде серія тематичних семінарів про ОСББ, які, однак, поділимо за підтемами, опитавши львів’ян, які питання цікавлять їх більше, щоб усім було комфортно працювати», – каже куратор семінару, юрист Громадського офісу Української Галицької Партії Галина Лешкович.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]