Як Українська Галицька Партія творила живий ланцюг Злуки

Активісти УГП зібрались сьогодні у Підволочиську, щоб відзначити День соборності України

Сьогодні, 22 січня, Україна відзначила сторіччя Злуки УНР та ЗУНР. Українська Галицька Партія вже традиційно провела цей день у Підволочиську, де живим ланцюгом з’єднали два береги Збруча.

 

Під час акції партійці виконали повну версію національного гімну.

А згодом долучилися до офіційного міського святкування урочистої дати.

“Сьогодні ми працюємо, щоб єдності між українцями, між нами всіма було щоразу більше’, – сказав голова Політради Української Галицької Партії Роман Лозинський.

“Є багато всього, що можна розказати про цей визначний день – 22 січня 1919, але сьогодні я просто хочу подякувати тим людям, завдяки яким є День соборності. За той приклад сповнення ідеалів свободи та незалежності. І як казав рідний брат моєї прапрабабусі – президент ЗУНР Євген Петрушевич: “По лінії з’єднання не було між нами двох думок”, – наголосив Роман Лозинський.

Під час акції голова Івано-Франківської міської організації УГП Олег Саїк урочисто передав голові осередку у Кам’янці-Подільському Лорі Підгірній автентичну копію звернення “ДО СВІТЛОЇ ДИРЕКТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНЬОЇ РЕСПУБЛІКИ У КИЄВІ” від парламенту і уряду ЗУНР.  Саме з цим зверненням 16 січня 1919 року урядова делегація ЗУНР у складі 65 осіб на чолі з Левом Бачинським відправилась до Києва на підписання Акту Злуки.

Додамо, що таку акцію у Підволочиську УГП організовує вже третій рік поспіль.

Окрім того, активісти УГП приєдналися до відзначення знаменної дати у Києві, Львові, Городенці, Бориславі та інших містах.

А партієць Володимир Гаврон став учасником акції у Празі.

Нагадаємо, 22 січня в Україні відзначають День соборності. У 1919 році цього дня УНР та ЗУНР проголосили Акт Злуки. Офіційно день Соборності ввели у 1999 році.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]