Як у Дрогобичі вчать екологічної культури

Дрогобич знає, що таке сміттєва криза, краще, ніж Львів

Понад рік старовинне місто, що за 80 км від кордону з Євросоюзом, буквально, тонуло у смітті. Тому пояснювати, що таке екологічна біда ані дорослим, ані дітям тут не треба. Не будучи при владі чи серед депутатів, наші партійці та активісти, все ж, висвітлювали та намагалися впливати на вирішення ситуації.

Зараз Дрогобич має ділянку, на яку звозять сміття і де планують побудувати сміттєсортувальну лінію вже до жовтня. УГП ж взялася за дуже важливу справу: розвивати у дітей та підлітків екологічну культуру. Щоб завтра наші діти і внуки жили у здоровому середовищі.

Відтак другий місяць на Дрогобиччині триває екологічний проект місцевого осередку Української Галицької Партії. У квітні активісти, разом з молоддю, висадили 300 дерев у дрогобицькому лісі, у травні організовують інтерактивні лекції у школах, перегляд тематичних роликів, обговорення і дискусії на теми збереження довкілля.

“Екологічна культура – це думати: чи потрібен мені і планшет, і телефон, чи достатньо останнього? Адже через 2-5 років планшет стане сміттям, і ми його викинемо. Це думати: чи справді потрібно 20 пар взуття на зараз? Звісно, у всіх свої потреби, та жити потрібно так, щоб після нас залишився ресурс для наших нащадків”, – каже науковець, кандидат біологічних наук Мирон Цайтлер, якого залучили до проведення цікавих лекцій школярам і студентам.

Він на простих речах розповів школярам, як можна використовувати природні ресурси так, щоб економити. Для прикладу, дощова вода: нею можна мити авто, поливати квіти, городину, напувати тварин, використовувати для вологого прибирання технічних приміщень чи присадибної ділянки. Використовуючи менше води з-під крану, ви будете берегти ресурси планети.

“Ми говоримо і про сталий розвиток – як необхідний баланс у використанні ресурсів планети. Тобто сьогодні ми маємо так використовувати ресурси, щоб їх вистачило і наступним поколінням”, – каже наш партієць, заступник голови Львівської обласної організації УГП Олег Дьорка.

Дрогобиччина перебуває в складній екологічній ситуації. Тому людям просто необхідно навчити молодь берегти і відновлювати довкілля. Під час лекції  Мирон Цайтлер показує школярам хвилюючий ролик-виступ їхньої ровесниці Северн Сузукі, яка створила і показала його під час конференції ООН на тему екології та розвитку 1992 року. Звертаючись до дорослих, дівчина каже:

“Якщо ви НЕ знаєте, як повернути рибу у мервий потік, воскресити тварин, яких уже нема, відновити ліси, де зараз пустеля, то припиніть знищувати”, – розповідає голова Дрогобицького районного осередку УГП Олег Слесь.

Дрогобиччина перебуває в складній екологічній ситуації.

Питання збереження довкілля – одне з пріоритетних для Української Галицької Партії. Тому ситуація з побудовою сміттєсортувальної лінії у Дрогобичі, процес побудови сміттєсортувального заводу у Львові є під контролем партійців. Також УГП бере участь та організовує акції на екотеми по всій Галичині тощо.

Іван Щурко – голова Львівського обласного осередку УГП

“Правильна політика, якою займається УГП та інші нові партії, що базуються на цінностях, зоорієнтована в майбутнє. Екологічні питання – це також питання майбутнього, тому вони є частиною діяльності наших осередків. Протягом трьох років наші осередки – Дрогобицький, Жидачівський, Миколаївський, Золочівський, Радехівський – мали чимало екологічних ініціатив, як просвітницьких для дітей і дорослих, так і практичних, коли влаштовували толоки та висадку дерев.

Нині ми говоримо не тільки про сміття, з яким у Дрогобичі, та й не тільки в цьому районі, а й в області та цілій країні, ніхто системно не займається. Ми говоримо про екологічну грамотність. Адже вирішення будь-якої проблеми починається зі змін у свідомості. Наша діяльність, діяльність осередків, наших активістів у сфері екології починається зі змін у свідомості, виховувати яку найкраще, починаючи зі школярської парти”.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!