Як Ти можеш українізувати сайт?

У межах ініціативи #Геть_від_Москви!, спільно з відомим громадським активістом Святославом Літинським, Українська Галицька Партія розпочинає масштабну наступальну кампанію на сайти інтернет-магазинів, які ще не мають україномовної версії.

На жаль, більшість популярних торгових сайтів, які пропонують товари українцям, взагалі не мають україномовного інтерфейсу. Ці сторінки рясніють “скідкамі” і “распрадажамі”, але український споживач позбавлений можливості отримати інформацію про товар державною мовою. Юристи Української Галицької Партії пояснюють, що це прямо порушує права споживачів, гарантовані ст. 10 Конституції України та Законом України “Про захист прав споживачів”, і закликають до спільних дій.

“Спершу ми українізували кілька малих сайтів, отримали перемогу в судах і здобули два судових прецеденти у спорах із власниками невеликих інтернет-магазинів. Відтак, враховуючи значний резонанс, який спричинила ця ініціатива, розпочинаємо українізовувати сайти великих інтернет-магазинів. Для цього ми розробили покроковий алгоритм, рухаючись за яким, кожен охочий зможе взяти участь в ініціативі. Зі свого боку, ми пропонуємо всю методологічну та юридичну підтримку всім громадянам України, які звернуться до нас з проханням захистити їхнє право на отримання інформації українською мовою, – каже координатор ініціативи “Геть від Москви”, юрист Української Галицької Партії Андрій Кавчук.

алгоритм12

Також юристи Української Галицької Партії підготували універсальний шаблон запиту про надання інформації українською до продавця/інтернет-магазину, який порушує мовні права українців, нав’язуючи мову окупанта. Цей документ може завантажити та заповнити і надіслати продавцеві кожен активіст.

Саме значний резонанс щодо ініціативи українізації інтернет-простору, кажуть партійці, дає їм потужний стимул впевнено рухатися далі.

“Уже почали зголошуватися і партійці, і просто свідомі українці з різних областей, які хочуть взяти участь у нашій ініціативі. Разом зможемо зробити ще більше. Тому ми закликаємо всіх небайдужих долучатися до цієї кампанії”, – каже Андрій Кавчук.

За декілька днів до участі в українізації сайтів інтернет-магазинів уже зголосилися 5 осіб. Ви можете стати наступними! Для цього треба просто скористатися покроковою інструкцією.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]