Як “шукати” корупціонерів? Інструменти антикорупційної діяльності

В Україні вже створена величезна кількість державних та приватних інформаційних ресурсів, онлайн сервісів, що дають змогу знаходити багато інформації для розслідувань.

Декларації

Стартову сторінку проекту цікаво розглядати саму собою: на ній зображено дві інфографіки із топ-сотнею чиновників і депутатів за статками та за доходами. Система аналізує електронні декларації за різними пошуковими запитами — можна вказати точне ім’я, а можна посаду, область чи назву відомства. У розширеному пошуку можна фільтрувати результати за типами документів, роками, типами посад чи регіонами. Сайт дуже простий і зрозумілий, довго розбиратися з принципом його роботи не доведеться. Із цих декларацій можна скласти інфографіку із топ-десяткою чиновників, які виграли великі суми в лотерею. Або всіх, хто має годинник Rolex.

Декларація родинних зв’язків суддів

Реєстр громадських формувань

Реєстр нерухомості

Земельний кадастр

Реєстр авто

Структури власності банків

База торгових знаків

Реєстр юридичних осіб РФ

Реєстр юридичних осіб Кіпру

Реєстр юридичних осіб Великобританії

Агрегатор світових реєстрів

Адреси, телефони, співмешканці

YouControl

SMIDA

Інформація про осіб, що володіють 10 відсотків та більше акцій емітента, перелік і попереднє місце роботи посадових осіб, розкривається інформація про отримані кредити, що складають більше 25% від власного капіталу, річна звітність.

Приховані інтереси. Цей інструмент, створений ГО “Антикорупційний штаб”, дозволяє здійснювати пошук по базі за іменем чиновника, назвою компанії чи кодом ЄДРПОУ. Всі дані для бази зібрані з відкритих джерел: декларацій, відкритих реєстрів, публікацій у ЗМІ тощо. У базі вже є Львів. У базі є ще одна цікава вкладка — “Автоматичний аналізатор”. На ній можна завантажити документ у форматі .pdf, .doc, .docx і перевірити його на збіг із документами, наявними у базі. Якщо аналіз знайде щось спільне, тоді, швидше за все, депутат, який фігурує в документах, має конфлікт інтересів.

Звіти політичних партій

Opendatabot

Проект задумувався як інструмент моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру. Якщо раптом у реєстрі з’являться зміни, власників компаній, підписаних на сповіщення через Opendatabot, одразу буде попереджено про ризик рейдерських захоплень. Однак із часом проект переріс у щось більше й почав додавати нові й нові дані та функції. Тепер у ньому можна знайти дані про фізичних осіб-підприємців, судові справи, декларації, кінцевих власників компаній, наявність і суму податкового боргу тощо. На основі цих даних можна робити дуже різнопланові новини та матеріали, комбінуючи їх між собою.

Реєстр судових рішень

Інформація щодо стадій розгляду судових справ

Реєстр корупціонерів

Prozorro

За допомогою сайту можна швидко подивитися закупівлі в розрізі за областями, проаналізувати, хто виступає організатором торгів, яку суму коштів областям вдалося заощадити за допомогою системи, переглянути цей процес у динаміці. Наприклад, через цю систему можна дізнатись, що у вашому рідному місті за 2018 рік відбулися тендери, і всі вони стосувалися ремонту регіональної лікарні. Або що стосується жалюгідного стану інфраструктури в регіоні, то тут оголошено сім тендерів на певну кількість мільйонів гривень. Prozorro може бути корисним не лише журналістам, але й тим, кому цікаво, куди й на що витрачають кошти з бюджету.

E-data (spending.gov.ua, 007.org.ua, treasury.gov.ua).

На цьому порталі можна переглянути інформацію про використання публічних коштів. Він оприлюднює всі транзакції Державної казначейської служби, інформацію про використання коштів державного й місцевих бюджетів, звітність та договори суб’єктів, які мають стосунок до публічних коштів. Окремо можна робити точніший пошук: за даними щодо платника, одержувача коштів, регіоном, датами здійснення платежів. Власне, головне призначення порталу – зробити максимально доступною і прозорою інформацію про використання публічних коштів.

Доступ до правди

Посіпаки

Це відкрита база даних помічників народних депутатів України. Наприклад, у Юлії Тимошенко 47 помічників, із них вісім працюють на платній основі й решта – на громадських засадах. Також у базі є алфавітний покажчик. Можна подивитися, з якими депутатами раніше працював той чи інший помічник та чи працював він на платній основі. Наприклад, Марина Порошенко працювала помічницею в депутатів 4-го і 7-го скликань. Є ще й сайт “Посіпаки 2. Мініміньони”,  з даними про помічників депутатів обласних і місцевих рад, теж із дуже зрозумілою та зручною навігацією.

Олексій Роговик, координатор Антикорупційного Форуму Львівщини.

Пан Олексій був особливим спікером на одному з етапів проекту Школи Галицького Політика, яку Українська Галицька Партія заснувала понад півроку тому. Навчальні модулі школи, яка покликана плекати місцевих лідерів, виховувати місцеву політичну еліту та підвищувати обізнаність громадських активістів, відбуваються у Львові, Києві, Івано-Франківську та Тернополі. Участь у ній можуть узяти всі охочі, адже навчання безкоштовне. За анонсами нових навчань Ви можете стежити на сторінці партії у соцмережі Фейсбук.

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!