Як розвивати партнерство у школі

Як зробити навчальний процес комфортним, а освіту — результативною? На Івано-Франківщині у Заболотові поговорили про це та інше під час зустрічі із координаторкою освітньої групи УГП Іриною Бек.

“Успіх реформи може бути лише тоді, коли ми разом станемо на шлях децентралізації в освіті. Сьогодні вже є усвідомлення того, що без автономії шкіл ми не можемо мати високого рівня задоволення потреб учня в освітньому процесі. Наступним кроком до дії є навчитись вміти автономію здобути та нею користуватись. Це можливо лише за високої мотивації та відповідальності кожного окремого вчителя, батька, учня та директора школи. І сьогодні в цій аудиторії відчутна атмосфера мотивації та бажання змін у напрямку більшої свободи та відповідальності», — зауважує координаторка освітньої групи УГП Ірина Бек.

Вона приїхала до Заболотова, щоб дати відповіді на ці питання, поділитись досвідом із освітянами Снятинського району, своїми напрацюваннями та поспілкуватись із ними про автономію і партнерство у школі. Зустріч організувала Українська Галицька Партія.

То чи важлива автономія у школах? Чи потрібна вона? І як її запровадити? Про це дискутували вчителі, директори та експерти. У результаті обговорення освітяни отримали покрокову траєкторію розвитку партнерства у школі.

Експерт вивела таку формулу успішного реформування: автономія школи=свобода=відповідальність. І серед простих кроків, які варто робити вже сьогодні, називає:

  1. Налагодження партнерства всередині закладу та із зовнішніми партнерами (організація відкритих дверей, створення сторінки закладу у Фейсбук, запровадження учнівського самоврядування, зустрічі батьків та вчителів для індивідуальних консультацій).
  2. Самовдосконалення у професійному напрямку та у напрямку оцінювання школи (обмін досвідом, проведення цікавих форм уроків та шкільних заходів).
  3. Здобути юридичну автономію та ставати ефективними управлінцями.

“Кожна школа зможе! Для цього лише потрібні час та бажання робити кроки у цьому напрямку”, — резюмує зустріч із освітянами п. Ірина.

Додамо, такі заходи з освітянами також вже відбулись в Івано-Франківську, Галичі, Городенці та іншим містах Галичини. Адже освіта — один із пріоритетних напрямків діяльності Української Галицької Партії. Діє постійна експертна група, котра напрацьовує пропозиції щодо покращення освіти в Україні.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]