Як реформувати медицину у горах

Гірська медицина має свої особливості. Щоб відвідати лікаря або лікарю – пацієнтів, треба добре находитися. Або наїздитися. Час, зусилля, майже цілодобове чергування, віддалені села і бездоріжжя – це те, що дуже знайомо лікареві у горах.

В Україні від 2017-го триває медреформа. Точку неповернення вона, кажуть, вже пройшла, проте питань до її реалізації ще багато. Тому 3 березня у Яремче Галицька Партія організувала зустріч “Медреформа: гірські виклики”.

 

Обговорити особливості реформи та надання медичної допомоги у гірській місцевості прийшли лікарі з Яремче, Надвірної та Богородчан. Експерти медичної групи Української Галицької Партії допомогли їм отримати відповіді на безліч питань: як? чому? коли? навіщо?

“Реформу втілюють медики, держслужбовці та звичайні пацієнти. Основна проблема – відсутність комунікації. Вона заважає в усьому”, – наголошує координатор медичної групи УГП Мирослав Брегман.

Медики нарікають, що є проблеми зі штатним розписом, фінансуванням, медичним персоналом, відсутністю колективного договору, програмами та внесенням декларацій.

“Реформа – це завжди складно. Пройшовши стажування у кількох країнах за кордоном, я зрозумів, що всі через це проходили. І ми теж маємо через це пройти”, – розповідає експерт медичної групи УГП, сімейний лікар амбулаторії смт Краковець Ігор Заставний.

Він розповів про успішні приклади реформування в Червонограді, Мукачевому та Краковці. За словами лікаря, реформа дає можливості, але треба вміти їх використовувати. Не всі громади готові підтримувати свою медицину. Але без цього нічого не вийде. Наприклад, у Розвадові на Львівщині за кошти місцевого бюджету медикам закупили техніку, а в Краковці влада та громада йдуть назустріч медикам й охоче співфінансують проекти місцевої амбулаторії. Люди починають розуміти, що свою медицину творять разом.

“Громада і медики самі мають навчитися формувати стратегію розвитку закладу та творити медицину, орієнтовану на людину. Медик – це теж людина”, – наголошує Ігор Заставний.

Люди починають розуміти, що свою медицину творять разом.

Учасники зустрічі обмінялися досвідом та практичними порадами. Лікарі готові до змін. Вони готові пройти цей складний шлях, щоб медицина була дійсно орієнтована на людей.

“Саме лікарі, медсестри, фельдшери є агентами змін. Тільки вони можуть вивести медицину новий якісний рівень. Ми хочемо показати їм, як це зробити, як налагодити контакт між лікарем та пацієнтом”, – вважає кандидат політичних наук, громадський діяч і голова Яремчанського районного осередку УГП Ігор Макарук.

Медицина – є одним із пріоритетних напрямів діяльності Української Галицької Партії. Тому при УГП сформувалася медична експертна група, до якої належать фахівці-медики з різних сфер галузі. Разом вони аналізують ситуацію, напрацьовують рішення для медиків і закладів, пропонують їм відповіді на виклики сьогодення. Свої напрацювання Українська Галицька Партія пропонує профільним міністерствам та намагається втілити, де це можливо, на місцевому рівні.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]