fbpx

Як почати власну справу або бізнес – це не лише про гроші

А що далі? Над цим питанням задумуються старшокласники та молодь, коли обирають свій життєвий шлях. Яку спеціальність обрати? Куди піти працювати? А, може, відкрити щось своє? Тоді з чого почати, як це робити і досягти успіху? Які є можливості для молоді в Україні?

У таких роздумах перебуває і старшокласник Саджавської ЗОШ І-ІІІ ст. Віталій Томащук. Отримати відповіді на ці питання він прийшов на зустріч “Почни власну справу: майстер-клас від практиків”, яку організувала Українська Галицька Партія 11 березня в Коломиї.

Про те, які є можливості для молоді, як їх створювати самому, де шукати платформи для розвитку, учасникам зустрічі розповів керівник молодіжного клубу “ТУР”, заступник голови Івано-Франківської обласної організації УГП Іван Вережак. Він є одним з наймолодших сільських голів в Україні, увійшов до сотні кращих у телепроекті “Нові лідери”. Будучи сільським головою Котиківки, він працює з молоддю та розвиває село. Як керівник молодіжного клубу “ТУР”, Іван сприяє самореалізації творчого, наукового і політичного потенціалу молоді, створенню умов для культурного дозвілля та спілкування молоді. Допомагає у реалізації освітніх проектів і програм.

“Моя справа – не бізнес, а створення міцної сучасної громади. Зрозумівши, що потрібно робити щось тут, в Україні, щоб люди не їхали за кордон, я вирішив йти до влади, щоб мати вплив на процеси, які відбуваються у рідному селі. Тепер тут є дитячий та спортивний майданчики, футбольне поле, засновано екотабір. Проводяться навчання та тренінги для молоді, різноманітні турніри, змагання, перегляд кіно просто неба, акції і зустрічі з цікавими людьми, ми запровадили сортування відходів”, розповідає Іван Вережак.

За його словами, молода людина мусить шукати можливості для розвитку, бо вони є в Україні.

Учасниками зустрічі були старшокласники, студенти, педагоги та молодь з Коломиї та навколишніх сіл. З ними, на запрошення Української Галицької Партії, власним досвідом, корисними кейсами як будувати свій бізнес, з чого починати, як долати труднощі, поділились успішні підприємці з Івано-Франківщини.

“Насправді бізнес – це не про гроші. Якщо основна мотивація – це заробити гроші, тоді вам ще рано у бізнес”, – зауважує генеральний директор “best-run Consulting”, засновник громадської платформи “Space Up”, громадський діяч та спікер зустрічі Володимир Білоус.

Він поділився не лише своєю історією успіху, але й дав практичні рекомендації, як організувати бізнес-процеси, на що варто звертати увагу, та як вести соціально відповідальний бізнес.

“Людину, яка відкриває власну справу, має цікавити перспектива. Якщо гнатись лише за великими грошима, то це ніяк не розвиває середовище, не приваблює інвесторів. Гроші – це виключно наслідок, головний інструмент бізнесу. Передусім має бути мотивація, ідея, яка здатна змінити щось навколо вас. Цією ідеєю ви маєте “горіти” і “запалити” нею інших. Також має бути бажання розвиватись, давати більше, ніж хоче клієнт”, – розповідає Володимир Білоус.

Він зауважує, що важливими для відкриття власної справи є: ідея, розуміння, що бізнес є перспективний, створення чіткого бізнес-плану, можливість дати якісний продукт чи послугу. Потрібно зважити всі ризики, мати відповідні знання та навички, проаналізувати ринок і вибрати сегмент.

Своїм досвідом і корисними кейсами поділився також співзасновник магазину туристичного спорядження “Gorgany” у м. Івано-Франківськ, пластун, член наглядової ради міської та обласної організацій МО НСОУ “ПЛАСТ” Юрій Лучин.

Він наголосив, що обов’язковими у власній справі є ідея, мета та конкретна ціль, бажання бути найкращими, виконувати певну місію, бути чесними перед партнерами, клієнтами та самим собою, щоб була синергія, робити розрахунки та завжди навчатись і вдосконалюватись.

Додаткову порцію мотивації молодь отримала від ще одного спікера, якого запросила Українська Галицька Партія. Керівник ТОВ “Каньон Груп”, директор ферми “Покутський равлик”, учасник реаліті-школи бізнесу “Будуй своє”, громадський активіст УГП Іван Паламарчук розповів, як відкрив першу на Прикарпатті равликову ферму. Поділився, як від ідеї перейти до конкретних кроків, як шукати гроші для започаткування власної справи, партнерів та клієнтів.

“Треба щось робити, щоб ми були. А не масово їхали за кордон. Маючи бажання, створити цінність у своєму селі, вирішили об’єднатись із однодумцями. Так виникла ідея відкрити равликову ферму. Вивчали досвід, як перейти від ідеї до конкретних кроків, аналізували все, прораховували. Окрім вирощування равликів, пропагуємо вживання корисної їжі, розвиваємо туризм та популяризуємо культуру споживання равликів в Україні”, – зауважує Іван.

Іван Паламарчук розповів, що вже скоро, 24 травня, у День равлика, планується відкриття нового сезону на його фермі. Там можна буде побачити процес вирощування цього делікатеса та відвідати дегустацію.

В Українській Галицькій Партії переконані, що потрібно створювати платформи для розвитку та реалізації молоді. Тому одним із напрямків роботи УГП є робота з молодіжними ініціативами, її залучення до активної участі у житті громад. Галицька Партія організовує тренінги, форуми, майстер-класи у містах та селах Галичини, де залучає експертів різних галузей для навчання, обміну досвідом та реалізації ідей.

Завдяки таким зустрічам, люди отримують нові знання та практичні рекомендації, знайомство з цікавими та успішними людьми, які мотивують і надихають. Адже розвиваючи себе і свою справу, молодь розвиваєте країну.

Анна Зоря

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

[recaptcha]

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]