Як одне село на Франківщині бореться зі сміттям

У Котиківці селяни вийшли на цілодобове чергування біля сміттєзвалища, що відразу за селом.

“Людям урвався терпець. Влада Городенки роками обіцяла розібратись із сміттєзвалищем, але далі обіцянок справа не заходила. Тепер громада таки змусила владу діяти. Зараз комунальники розчищають дорогу до полігону. Але попереду ще довгий шлях до легалізації сміттєзвалища та приведення його стану до санітарних норм”, – активіст Української Галицької Партії, голова Котиківської сільради Іван Вережак налаштований рішуче.

“…Людям урвався терпець. Влада Городенки роками обіцяла розібратись із сміттєзвалищем, але далі обіцянок справа не заходила”

Десятками років не вирішується проблема городенківського полігону, що знаходиться в урочищі Деренівка на території Котиківської сільської ради. Після пустих обіцянок мера Городенки – навести лад на сміттєзвалищі, яке далеко розрослось за свої межі та створює дискомфорт мешканцям Котиківки, – селяни вирішили діяти активніше. Адже під’їзна дорога вже на 200 метрів засипана сміттям, і відходи потроху підбираються до села, а вітер розносить бруд по сільських угіддях. На останній сесії сільради депутати прийняли рішення про чергування на полігоні з метою недопущення висипання сміття на під’їзну дорогу.

16195625_1408715609160480_8205237722164884578_n

“Наші рішучі дії пов’язані з бездіяльністю міської влади, яка і територію обіцяла прибрати, і документи на полігон належним чином оформити, і навіть сміттєпереробний завод обіцяла, – розповідає сільський голова Котиківки, активісти Української Галицької Партії Іван Вережак. – Восени, на наше запрошення, тут працював експерт з Нідерландів, який надав свої рекомендації щодо полігону. Зокрема, він рекомендував зібрати сміття на територію полігону, пресувати його і накрити плівкою. А зверху по ній облаштувати новий полігон за європейськими стандартами. Та його рекомендації, на жаль, не були почуті владою в Городенці. Вирішення питання стоїть на місці. А під’їзну дорогу далі засипають сміттям, бо до полігону вже і не добратися. Крім того, на сміттєзвалищі ми зауважили невідомих осіб, які ходять і щось тут визбирують. Людський фактор має бути максимально виключений, адже це несе багато небезпек, в тому числі і підпалів”.
16299179_1408715822493792_7818009991716099872_n

Після кількаденного чергування селян, влада Городенки взялась нарешті до реальних справ. Зараз ведуться роботи з очищення під’їзної дороги. Полігон обіцяють обгородити. А селяни контролюють процес і обіцяють, що відновлять чергування, в разі припинення робіт із впорядкування сміттєзвалища.

“Питання в тому, щоб усе робити належним чином, щоб убезпечити всю цю територію. У нас головна умова: щоб усе сміття забрали з нашої території на полігон. Якщо цього не буде зроблено, то громада Котиківки залишає за собою право на рішучі дії, зі залученням всіх можливих медіа, бо стільки слухати одне й те саме нема сили. І я, і депутати нашої ради, і всі мешканці Котиківки могли б собі займатися чимось іншим, у нас багато роботи, але ми мусимо щодня стежити й гуртуватися навколо проблеми сміття”, – каже сільський голова. 

16426283_1408716159160425_3860112883455688987_n
Полігон у Котиківці – це лише один приклад із десятків подібних, які є у всіх регіонах України. Активісти Української Галицької Партії закликають всіх українців, а особливо тих, хто при владі, звернути нарешті належну увагу на проблему поводження з відходами. Є безліч успішних прикладів з Європи, де проблеми сміття вдалося вирішити на рівні міст чи об’єднань декількох населених пунктів.

Нагадаємо, саме Котиківка є одним із тих сіл Галичини, де вже майже рік тверді побутові відходи селяни намагаються збирати роздільно. Крім запровадження сортування, сільська рада та місцеві громадські активісти ведуть активну просвітницьку роботу серед населення.

Наталія Федоляк

підписатись на розсилку новин
+
+

Повідомити про помилку