Як не панікувати під час пандемії, або хто такі виживальники?

Наш партієць Андрій Підгурський дає 6 порад, як не піддаватися паніці

Тема коронавірусу буде актуальною ще довго. Здається, що ми вже опанували всю інформацію, що мали б уже навчитися діяти відповідально, давати раду емоціям, паніці та страху. Проте ситуація з коронавірусом привернула увагу людей до теми, яка раніше цікавила 20% населення. Виявилось, що не лише окремі люди, а й цілі держави були неготовими до пандемії. Натомість є середовища, яких гасло звучить “будь завжди готовий”. Англійською вони себе називають preppers або survivalist, в Україні – “виживальники”. Чим цікаве це соціальне явище? Люди готують себе до надзвичайних ситуацій. Які елементи їх підготовки будуть корисні для нас з вами?

Кейс №1. Як необхідно робити продовольчі запаси. Нещодавний досвід з гречкою та туалетним папером говорить, що люди не знають, як робити правильно . Отже, перш за все запас продовольства, яке не псується варто робити заздалегідь (про всяк випадок чи як то кажуть на “чорний день”). Не варто кидатись у магазини під час масової паніки. Ми даремно піддаємо себе та інших небезпеці, призводимо до масового подорожчання продуктів. Масове розгрібання туалетного паперу немає жодного сенсу. Бо самі ж створюємо дефіцит.

Кейс №2. Навчіться уникати людей, черг та інших скупчень! Навчитись бути пильними та уважними! Виходьте на вулицю, коли немає людей, а справді є необхідність.

Кейс№3. Майте при собі маску, дезинфікуючі серветки, рукавички та антисептик. Якщо немає масок та антисептиків у продажі чи ціна на них абсурдна – зробіть самі. Інформації на цю тему можна знайти достатньо.

Кейс №4. Покупки робіть рідко (раз на тиждень) та намагайтесь купити за раз усе необхідне. Перевіряйте, чи при вході у магазин є антисептик та користуйтесь ним, користуйтеся рукавичками.

Кейс №4. Печіть хліб вдома.

Кейс №5. Якщо немає чим зайнятись, займіться саморозвитком – більше читайте, онлайн навчання та інше.

Кейс №6. Обережно ставтесь до “коронавірусної” статистики. Потрібно розуміти, які дані вам подають. Критичне мислення та аналіз інформації – чи не найголовніше у складних ситуаціях. Перш за все потрібно перевіряти джерела інформації, добре аналізувати статистику. Вона ж бо може бути неповна або суб’єктивна. Є сторони, які ситуацію з карантином можуть використовувати у своїх цілях, користуючись медіа-шумом навколо пандемії. Є випадки з використанням епідемії для піару, як-от із російською допомогою для Італії. Щоб зберегти здоровий глузд, потрібно брати інформацію з достовірних джерел, перевіряти її точність через кілька . Це може зберегти наші гроші та безпеку. Дбайте про інформаційну гігієну!

 

Андрій Підгурський, експерт з безпеки

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]