fbpx

Як громада Борислава не може достукатись до влади

Проблеми із водою у Бориславі тривають вже роками. Її не лише подають за графіком, вона ще й непридатна для вживання.

Активісти Української Галицької Партії намагаються усіма способами привернути увагу міської влади до проблеми водопостачання у Бориславі. Вже проводили віче, створювали електронні петиції, долучилися до тимчасової комісії щодо якості води Бориславської міської ради.

Шкода, та наразі майже всі дії не мають великого успіху, створені петиції підписало замало людей, а  від часу створення ( а минуло вже два місяці) тимчасова комісія жодного разу не зібралася. І хоча партійці не опускають рук, дещо таки здається дивним.

Для підтримки е-петиції у 80-тисячному Дрогобичі потрібно зібрати 65 голосів містян. У понад 700-тисячному Львові їх потрібно 500, щоб петицію розглянула міська рада. У Бориславі, де проживає майже 34 тисячі людей, за петицію мають  проголосувати 200 містян. Тут математика дала збій, адже кількість голосів, які треба зібрати у Бориславі, найвища у співвідношенні до населення міста. Тут мають проголосувати 0,6% населення, тоді як у Дрогобичі чи Львові – менше 0,1%.

Жителі міста скаржилися на складність реєстрації на цьому сайті, необхідність пройти електронну реєстрацію через Bank ID, необхідність мати “Приват24”. Це означає, що наших пропозицій, які ми сформували разом з містянами на загальноміському віче, не розгляне міська рада.

Це – одна з найважливіших причин, чому від лютого 2018 року у Бориславі зареєстрували тільки 3 петиції. Та й ті набрали не більше 30% від необхідної кількості голосів.

Ми були співавторами однієї з петицій – про вирішення проблеми з водопостачанням у місті. Маємо й інші ініціативи, які хочемо запропонувати громаді. І ми спробували зібрати ці 200 електронних підписів. На жаль, не змогли. Жителі міста скаржилися на складність реєстрації на цьому сайті, необхідність пройти електронну реєстрацію через Bank ID, необхідність мати “Приват24”. Це означає, що наших пропозицій, які ми сформували разом з містянами на загальноміському віче, не розгляне міська рада. І це є сумно, насправді. Ми будемо працювати і працюємо над цим питанням у різних напрямах. Проте інструмент петиції дуже важливий і потрібен жителям Борислава. Він працює в різних містах України та світу. Він мусить запрацювати у нас. Влада має чути громаду”, – каже активістка УГП в Бориславі Ірина Загоруйко.
Днями місцеві активісти звернулися до міської ради, щоб депутати зменшили кількість голосів, потрібних для підтримки петиції у Бориславі. Українська Галицька Партія закликає міського голову та депутатів розглянути звернення та стати на бік громади.

Крім того, член тимчасової комісії щодо якості води Бориславської міської ради,партієць УГП, Андрій Делінкевич запропонував міському голові Борислава подати проектну заявку від міста до Львівської ОДА на конкурс інвестиційних проектів у межах реалізації програми “Питна вода” для залучення додаткових коштів на відновлення якісного водопостачання.

Українська Галицька Партія закликає міського голову та депутатів розглянути звернення та стати на бік громади.

Додамо, у жовтні у Бориславі відбулось віче, на якому люди вимагали у влади вирішити нарешті проблему із водопостачанням.  Щоб вивчити ситуацію, активістиУГП написали низку звернень і запитів до міської ради, КП “Вододар”, регіонального відділення Держпродспоживслужби. Вони здали на аналіз у незалежну львівську лабораторію воду з двох мікрорайонів міста – і отримали висновок: непридатна до споживання.

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

[recaptcha]

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]