Я народжую. Я маю права!

Рух за гідні умови для народження уже на Закарпатті

Наталія Волошина, жителька Ужгорода, народила 4 місяці тому. У її випадку лікарі порушили медпротоколи. Їй не дали погодувати малюка після народження. Пояснили  це тим, що в лікарні мало персоналу, який може принести дитину для годування. Коли жінка дізналася про Форум “Право на гідні пологи” в рідному Ужгороді, відразу вирішила йти. Тепер – приємно вражена, що є жінки, які готові відстоювати свої права при пологах.

 

Понад 600 ужгородчанок опитали активістки ГО ”Природні права Україна” напередодні Форуму. І дізналися: жінки не завжди знають свої права, а лікарі вперто ігнорують інструкції МОЗу. Ось 10 найпоширеніших прав жінок, які порушують у пологових Ужгорода:

  1. Найчастіше порушують принцип інформованої згоди жінок (отримання згоди на медичні втручання). Третина жінок зазначають, що цей принцип не був дотриманий. Лише 41,2 % опитаних жінок мали час ознайомитися з інформованою згодою. 25,2% жінок “підписали, де мені сказали”. Жінкам не пояснюють, які маніпуляції і для чого виконують. Про це зазначають 51,9% породіль.  
  2. У пологових Ужгорода не завжди дозволяють, щоб було двоє супроводжуючих у партнерських пологах. Але кожна жінка має право у пологовий будинок запросити двох людей. Це може бути як чоловік, так і мама, подруга чи доула.
  3. 1,2% опитаних жінок зізналися, що у пологовому застосовували метод Кристиллера (видавлювання дитини). Цей метод заборонений в Україні.
  4. Понад 61% породіль домовлялися з лікарем завчасу. Жінка має право вибирати лікаря для ведення вагітності та пологів. З цього року неускладнену вагітність можуть вести сімейні лікарі. За необхідності, терапевт скеровує вагітну до акушера-гінеколога. Якщо з тим лікарем, який уже почав приймати пологи, не складається контакт, то навіть під час пологів жінка може попросити змінити їй лікаря.
  5. 72,5% жінок народжували у класичній позі на спині. Однак сучасними протоколами не рекомендується для пологів положення на спині. Воно погіршує стан дитини і може викликати більшу кількість втручань, аж до кесарського розтину. Породілля може вибрати положення навпочіпки, з опорою на партнера та інші.
  6. 85% породіль не можуть згадати, чи підписували згоду на ін’єкцію окситоцину у ІІІ періоді пологів. Підписали лише 13, 2% жінок. Але синтетичний окситоцин без показань може завдати шкоди мамі і малюку.
  7. Жінки відповіли по-різному: у когось дитина у перші 2 години життя лежала вдягненою поруч, на руках у чоловіка, окремо від мами і лише 42.7% діток у перші години життя лежали у мами на грудях, контактуючи з мамою “шкіра до шкіри”. Недотриманий тепловий ланцюжок через одягання дитини був у 21,6% опитаних. Дитина одразу після народження має бути покладена на груди матері у шапочці та шкарпетках. У контакті з матір’ю шкіра до шкіри лікар оглядає дитину. Новонароджений має перебувати у мами на грудях упродовж двох годин. За цей час відбувається перше годування грудьми.
  8. Пологи повинні бути приватними і конфіденційними. Проте не змогли надати позитивну відповідь 21,9% жінок, які народжували на Закарпатті. Усі, хто заходить до кімнати, мають запитувати на це дозволу.
  9. Чітко відзначили тиск і залякування у пологах 10,8% жінок. Начебто незначний показник, але так не має бути. Пологи – це й так стрес.
  10. Не отримали позитивного досвіду догляду в пологах 26,3% жінок. Хамство молодшого персоналу, дрібні хабарі за “послуги” ще не відійшли у минуле.

Ужгород став четвертим містом, в якому активістки і партійки УГП об’єдналися за право народжувати у гідних умовах. “Я народжую. Я маю права”, – після форуму уже ніхто не сумнівається!

Ми працюємо, щоб об’єднати жінок в усій Україні. До червня ми побуваємо у 8 великих містах і влаштовуємо такі форуми у кожному з них. Далі ми збираємо пропозиції жінок для вдосконалення умов у пологових і передамо їх місцевій владі, профільному комітету Верховної Ради і МОЗ, щоб ці зміни стали реальністю”, – розповідає Юля Гвоздович, депутатка Львівської міської ради від УГП, засновниця ГО “Батьки в дії” і руху за гідні умови для народження дітей в Україні.

 

Уже четвертий рік Українська Галицька Партія підтримує рух батьків за право на гідні пологи і сприятиме змінам у пологових на політичному рівні. Уже невдовзі рух стане всеукраїнським, а експертна медична група презентує власні напрацювання та ідеї, як здійснити перезавантаження у пологових країни.

Далі буде! Найближчим часом активістки планують схожі заходи у Житомирі і Тернополі. Мами мають права і за них варто боротися! Долучайтесь до руху за право на гідні умови для народження у своєму місті!

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!