fbpx

УГП єдина зібрала докази на захист виборців у селі Глібовичі

Вчора, 4 січня, з’явилися остаточні результати виборів у Бібрській ОТГ. Раду та голову нової громади тут обирали ще 23 грудня. Крапку у виборчому процесі поставив Адміністративний суд Львівської області, який визнав протиправним та скасував рішення Бібрської міської виборчої комісії. Українська Галицька Партія забезпечила всю доказову базу та надала свідків у всіх порушених справах, а також виступила третьою стороною у суді.

Йшлося про незарахування великої кількості бюлетенів у територіальному виборчому окрузі №23.  Це виборчі дільниці в селах Глібовичі, Свіржської сільської ради, та Серники (Ланівська сільрада).

“Ми в цьому процесі були третьою стороною, але вирішальною – бо ми єдині зібрали всю доказову базу,
все задокументували та забезпечили свідків у суді”

“Суть справи така: Бібрська МВК визнала такими, що не підлягають зарахуванню, 340 бюлетенів з усіх 344-х у Глібовичах та 1 бюлетень у Серниках. Через помилку когось із членів дільничних комісій, на бюлетенях не було вказано номера дільниці, а відтак права голосу позбавили майже ціле село, яке мало обрати 3 депутатів до ради громади. Я – як уповноважена особа УГП – відразу написав офіційно, що не згоден з таким рішенням. До суду на Бібрську МВК подали представники двох політсил – “Самопомочі” та “Аграрної партії”, – які мали в цьому пряму зацікавленість:  саме їхні кандидати набрали в окрузі найбільше голосів. Для них перемога означала ще одного депутата. Наша кандидатка по округу Глібович – Галина Павлик – набрала 41 голос, і цей результат є третім після двох кандидатів від інших політсил. Юристи і представники всіх партій спрацювали командно. Наша участь, проте, для всіх була необхідна: без врахування нашої доказової бази, за першим позовом “Самопомочі” суд відкривати справу просто відмовився”, – пояснює представник Української Галицької Партії у цьому процесі Олександр Чорний.

“УГП у цьому процесі була третьою стороною, але вирішальною. Бо ми єдині зібрали всю доказову базу, все задокументували та забезпечили свідків у суді. Ми всі розуміємо, що ці вибори до ОТГ були для всіх лише репетицією перед великими виборчими кампаніями 2019-2020 років. У цій ситуації для нас не було жодної особистої вигоди, проте найважливіше для нас – захистити законні права виборців, відстояти правду. Ми зробили це. Дякуємо всім нашим виборцям, всім юристам, спостерігачам, всім, хто долучився до цієї чергової перемоги. Маємо розуміти, що подібні випробування наступні два роки точно будуть. І ми готові боротися за законність та права людей на всіх рівнях”, – наголошує голова Львівської обласної організації Української Галицької Партії Іван Щурко.

“Фактично, це є судовий прецедент для цілої України”

Відтак вчора відбулися відразу два завершальні судові засідання, де ухвалили: зобов’язати Бібрську МВК зарахувати згадані бюлетені від с. Глібовичі та 1 від с. Серник, а також створити нові остаточні виборчі протоколи за результатами виборів 23 грудня.

“Фактично, це є судовий прецедент для цілої України. Суд визнав, що без номера дільниці з’ясувати, звідки саме є заповнений бюлетень, цілком можливо”, – зазначає п. Олександр Чорний.

Нагадаємо, у виборах 23 грудня результат Української Галицької Партії у Бібрській ОТГ є п’ятим. Політсила отримала три мандати у раді новоствореної громади. Її представлятимуть  начальник диспетчерської служби Бібрського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів та  волонтер Олександр Швець (м. Бібрка), токар компресорної станції Бібрського управління магістральних газопроводів Михайло Курдина (с. Малі Ланки), підприємець Ольга Вільчинська (с. Свірж).

Перша сесія Бібрської ОТГ відбудеться 8 січня о 18.00.

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

[recaptcha]

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]