Володимир Гаврон: від волонтера до політика

Володимир Гаврон – депутат Жидачівської районної ради від Української Галицької Партії. Про свою депутатську діяльність, а також волонтерство, дослідження українського повстанського руху та бачення розвитку регіону п. Володимир розповів нам у розмові для сайту.

Волонтерсто як поклик

Коли вибухнула війна, Володимир Гаврон із товаришами розпочали підтримку армії. На той час ніхто з його оточення волонтерством не займався і досвіду такої роботи не мав взагалі.

“Ми не розуміли, не знали, як робити це все. Але завдяки підприємницькому хисту і тому, що я займався військовою реконструкцією та знаю спорядження Першої і Другої світових воєн, перейти на “етап Третьої світової” було не так і складно. Ми працювали разом з Тарасом Тополею, фронтменом гурту “Антитіла”, Богданом Масляком, координатором львівської волонтерської групи “Допоможи Фронту”, Андрієм Салюком, координатором волонтерської ініціативи “Львівський Лицар”. Це прекрасні, великі люди з різних куточків України. Кожен особливий по-своєму, але це не стало перешкодою у спільній роботі. Ми були одним міцним кулаком і є ним дотепер”, – говорить Володимир Гаврон.

Коли була гостра потреба, п. Володимир постачав військове спорядження на фронт. “Солдат може бути наполовину голодний, але він має бути повністю споряджений, бо це безпосередньо впливає на його життя і його боєздатність”, – каже волонтер.

Як тільки почалась війна, відразу стало зрозуміло — триватиме вона довго.
І тому необхідно працювати з молодим поколінням українців.

Тож Володимир спільно з побратимами створили громадську організацію “Народний Легіон”. Серед її функцій — волонтерство та робота з молоддю. Активісти “Народного Легіону” організовують різного типу військові вишколи, де вчать учасників особливостей воєнної справи. Зокрема, орієнтуватися у лісі без сучасних засобів зв’язку, що надзвичайно потрібно в цей неспокійний для України час.

Дослідження українського підпілля

Історією українського війська Володимир Гаврон цікавився з ранніх літ. Водночас він добре розумів, наскільки малорозвинене в Україні питання військової реконструкції. Почав займатися нею, розробляючи тематику підпільного руху. Детально вивчати та досліджувати діяльність Українських Січових Стрільців (УСС) та Української Повстанської Армії (УПА) почав після того, як побував на кладовищі у рідному селі. Занедбані могили повстанців його шокували.


“Реконструктори Червоної армії, Вермахту в Україні є давно, а реконструкторів УСС та УПА не було. Тому в той час, коли Янукович прийшов до влади і незалежність України була під загрозою, ми зрозуміли, що для нашої держави це дуже потрібно. І ми заповнили цю прогалину”, – каже п. Володимир.

“Реконструктори Червоної армії, Вермахту в Україні є давно,
а реконструкторів УСС та УПА не було. Ми заповнили цю прогалину”

Через деякий час у соціальних мережах чоловік випадково натрапив на хлопців, які переодягаються у повстанські форми й відтворюють маловідомі події боротьби Української повстанської армії. Дізнався їхні контакти й домовився про зустріч у Львові. Так почалася співпраця. А сьогодні Володимир Гаврон є членом проводу Товариства пошуку жертв війни “Пам’ять” та очолює напрямок реконструкції Української Повстанської Армії.

“Тут я зустрів таких самих, як я”

Бажання змінювати ситуацію в Україні спонукало Володимира Гаврона стати політиком. Так розпочалася співпраця з Українською Галицькою Партією. На запитанння “Чому саме ця партія?” відповідає: “Тому що за ідейністю, демократичністю та прозорістю вона мені найближча. Тут я зустрів таких самих, як я. У колективі Української Галицької Партії я відчуваю спорідненність на родинному рівні. Ми маємо багато схожих думок, спільні цінності, а наші дії є синхронними та подібними. І це дуже тішить”, – каже чоловік.

Саме Володимир, фактично, й створив осередок Української Галицької Партії на Жидачівщині. Він зібрав чудову команду волонтерів, громадських активістів, учасників АТО, підприємців, фахівців різних галузей. 2015 року вони здобули перемогу на місцевих виборах: відтак фракції УГП є і в районній, і в міській радах. Головою фракції та членом комісії культури, освіти і туризму у райраді є Володимир Гаврон. Також, на запрошення голови міської ради, він увійшов до складу виконавчого комітету міста.

Як заступник голови обласної організації Української Галицької Партії
активно долучився до створення багатьох інших осередків політсили на Львівщині.

Незважаючи на непрості часи, Володимир – оптиміст. “Треба не боятися подавати добрі приклади. Ще до війни я зауважив: що далі село від цивілізації, то добріші і щиріші люди. І вони більше прагнуть до знань, ніж ті, хто має більше, ніж достатньо. Людям треба допомогти знайти більше інформації, навчити їх самими бути господарями на своїй землі. Українець повинен подати руку українцеві”, – каже наш партієць.

Цю свою думку він підтверджує, беручи активну участь у творенні і діяльності унікального проекту – Центру підтримки фермерства, який, за сприяння Української Галицької Партії, постав на Жидачівщині восени минулого року. Тут об’єдналися вже досвідчені фермери, які готові ділитися досвідом, шукати приклади нових сільськогосподарських практик, новітніх світових трендів, сприяти розвиткові малого та середнього фермерства в Галичині та всій Україні.

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!