Війна і краса

Незвичайну виставку організували в Яремчі за сприяння Української Галицької Партії і дирекції Яремчанського музею етнографії та екології Карпатського краю.

До 7-ого жовтня у Яремчі можна буде переглянути роботи художниці з Тернополя та воїна АТО Світлани Луців-Логуш. Експозицію вже бачили у Верховній Раді України, у Львові, Тернополі та Івано-Франківську.

21751330_723348091123230_2580225740804730253_nКартини намальовані на ящиках від снарядів, бо, як каже сама художниця, на фронті це було єдине доступне “полотно”. Її роботи світлі, бо старалася запам’ятовувати гарне – квіти, соколів, котиків. Та на картинах є і зруйновані будівлі, і танки, і бліндажі. А ще – люди: портрети бойових побратимів та автопортрет. Особливої уваги заслуговує картина, інстальована справжнім вишитим рушником. Його п. Світлана знайшла в одній із покинутих хат. Возила з собою, як доказ, передусім для себе, що тут теж Україна, а потім вирішила прилаштувати вишиванку до своїх робіт.

Ініціатором приїзду виставки до карпатського краю стала Яремчанська організація Української Галицької Партії, за сприяння директора Яремчанського музею етнографії та екології Карпатського краю Богдани Фаштриги.

Та на цьому вдала мистецько-культурна співпраця не завершилася. Нещодавно активісти організували зустріч художниці із учнями Яремчанської школи №1.

“Діти були у захваті. Адже до них завітали справжні герої, – ділиться враженнями один із організаторів зустрічі, голова Яремчанського осередку УГП Ігор Макарук. – Розповідали про військовий побут, життя в бліндажах, різні цікаві, а іноді й веселі, історії із життя вояків. Їхні оповіді доповнила підбірка фотографій, яку п. Світлана із своїм бойовим побратимом Михайлом Драганом підготувала для дітей. Екран проектора став для школярів вікном у прифронтову зону. Такі патріотичні заходи, коли діти мають змогу побачити людей, які справді були на війні, дуже важливі для правильного виховання підростаючого покоління. Якби ви бачили як світились дитячі очі, коли вони з захопленням слухали воїнів, як потім шикувались у чергу за автографами і фотографіями! Хай знають, що є в Україні герої, які захищають їх, щоб вони могли спокійно спати, вчитись, жити”.

А директор музею Богдана Фаштрига запросила дітей відвідати виставку, щоб побачити війну і красу тамтешнього краю очима художниці і воїна Світлани Луців-Логуш. Війна і краса, здається, неможливе поєднання. Двоякі відчуття викликають і картини художниці. Тож Українська Галицька Партія і дирекція Яремчанського музею етнографії та екології Карпатського краю запрошують усіх бажаючих відвідати цю незвичайну і надзвичайну експозицію.

Наталя Федоляк

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!