Відчуй себе депутатом ЛМР!

Уже незабаром кожен львів’янин зможе відчути себе депутатом. Це право йому надасть такий інструмент громадської участі у прийнятті рішень, як «Місцева ініціатива». Вдосконалити його для львів’ян запропонувала голова комісії законності Львівської міської ради, депутат від Української Галицької Партії Юлія Гвоздович. А сьогодні у Львівській міській раді відбувається громадське обговорення проекту ухвали ЛМР про місцеві ініціативи.

Що означає цей інструмент і як ним можна буде скористатися розповіла Юлія Гвоздович.

«Наразі у Львові напрацьовують новий Статут міста Львова, який має бути основним документом, що визначає, яким чином львів’яни та влада міста Лева будуть надалі співпрацювати та взаємодіяти.

Одним із ключових розділів Статуту буде чіткий перелік та визначення інструментів, які дадуть змогу мешканцям якісно співпрацювати з владою та контролювати її.

І важливим інструментом для цього є саме місцеві ініціативи. Так, інструмент не є абсолютно новий для Львова. Право подавати на розгляд ЛМР місцеві ініціативи мешканців вже давно закріплене у ЗУ «Про місцеве самоврядування». Однак у Львові за 26 років не було подано жодної місцевої ініціативи. Чому? Бо в попередньому варіанті Статуту Львова, аби подати місцеву ініціативу, потрібно зібрати 10 тис. підписів. Зрозуміло, що ніхто цього робити не буде, а відтак подати місцеву ініціативу досі було просто нереально.

Саме тому ми, працюючи над Статутом Львова, запропонували прийняти якомога більше інструментів, які будуть справді дієвими.

Що таке місцева ініціатива? Це – можливість будь-якого львів’янина, зібравши необхідну кількість підписів, подати на розгляд ради певне рішення ради, яке стосується міста.

Тобто, все дуже подібно до е-петиції. Однак місцева ініціатива відрізняється тим, що надає можливість подати навіть готовий проект ухвали і виступити автором нормативного документа.

Щоб спростити цю процедуру, я наполягаю на тому, щоб для подання місцевої ініціативи її автори збирали вже не 10 тис підписів, а всього лиш 500 або й менше. Так цей інструмент стане справді реалістичним.

Щоб подати Місцеву ініціативу, потрібно буде зібрати ініціативну групу з визначеної кількості людей (близько 5-и), офіційно зареєструвати свої наміри і назбирати необхідну кількість підписів львів’ян у паперовому варіанті. Потім автор місцевої ініціативи буде запрошений як автор проекту ухвали на розгляд сесії ради – і, відтак, зможе відчути себе депутатом міської ради».

Нагадаємо, саме Юлія Гвоздович є ініціатором розробки нового Статуту Львова. Також вона активно працює над запровадженням інструментів громадської участі: за рік Українській Галицькій Партії вдалося досягнути того, що у Львові тепер є е-петиції, громадські ради при управліннях ЛМР, діють нові правила для ефективного проведення громадських слухань, а 2017-го вже вдруге буде сформовано бюджет участі.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]