fbpx

Від жінки до жінки, зі Львова – до Черкас

Українки по всій країні об’єднуються в ініціативу за право на гідні пологи

Львів, Франківськ, тепер Черкаси!  Форум “Право на гідні пологи” розширив географію!

5 спікерів про те, що десятиліттями мовчки терпіли українки у пологових і говорили хіба що у себе на кухні, а потім писали на мамських форумах. 5 авторитетних спікерів, яким вдалося переконати всіх, хто ще сумнівається, що боротися можна і треба. Зі Львова, через Франківськ і до Черкас примандрував Форум “Право на гідні пологи”. 27-ого січня, у вихідний день, він зібрав повний зал готелю “Апельсин”. Це найкраще свідчення тому, що ця розмова вийшла за рамки особистих.  

5 проблем – 5 альтернатив

Коли партійки УГП і активістки ГО “Батьки в дії” Юлія Гвоздович і Мар’яна Кузько починали боротьбу за людські  умови у львівських пологових, вони й гадки не мали, що все обернеться у масштабний всеукраїнський рух. Гарячу воду повернули, палати обладнали кнопками виклику – перемог у львів’янок удосталь, щоб ділитися ними з іншими українками. Після успішного форуму “Право на гідні пологи” в Івано-Франківську та Львові активістки розгорнули свою діяльність в інших містах. У Черкасах такий форум “на ура” сприйняли як місцеві активістки, так і медична спільнота та самі матусі.

На форум 27 січня прийшли головний лікар одного з пологових Черкас, доули міста, громадські активістки, які займаються цією темою, і самі жінки – ті, хто планує народжувати або вже має діток.  

Гарячу воду повернули, палати обладнали кнопками виклику – перемог у львів’янок удосталь, щоб ділитися ними з іншими українками.

Міфи розвіяно!

Популярні проблеми і страхи породіль розвіяні! Страшно залишатися наодинці з медперсоналом, коли вас долають страхи і сумніви? Партнерські пологи – не новація, а сучасний спосіб молодим батькам стати свідками дива удвох, запорука психологічній рівновазі жінки. Перинатальний психолог, професійна акушерка з досвідом більше 25 років, доула Світлана Калюх розповіла, як підготуватися усім учасникам процесу.

Озброєний, а отже, попереджений. Щоб знати, що можна, а чого не варто робити лікарю, потрібне знання медичних азів. Усе про українські протоколи надання допомоги при пологах розповіла співзасновниця та голова ГО “Природні Права Україна”, консультантка з грудного вигодовування Анна Петровська.

Нічого так не надихає, як приклади тих, хто зміг влаштувати все по-іншому. Тут нікого не стимулюють, не колять умисне окситоцину, не витискають дитинку.

Роман Ворона, акушер-гінеколог Київського міського пологового будинку № 5 заінтригував надихаючою розповіддю про перший рік роботи пологового центру на території пологового будинку Києва, в якому практикують природні пологи.

Як відновитися після пологів і підготуватися до змін, які принесуть пологи – сучасними знаннями з цієї теми поділилася Тетяна Родіна з ГП “Дбайливо до себе”.

Ефективні способи, як перейти від психологічної травми жінки до зцілення суспільства, знає Ольга Чіпенко з ГО “Молочна спільнота”.

Досвід львів’янок переконливий: говорити вголос не треба боятися! Разом легше шукати порозуміння з владою і партнерів для якісних змін. У Львові почали з обговорення болючої теми і ось ці розмови трансформувалися в унікальний проект “Львів – місто мами: вагітність, пологи та ранній розвиток”. Керівниця проектів ГО “Батьки в дії” Мар’яна Кузько поділилася успішними практиками комунікації з владою і досвідом співпраці з патрнерами.

Львів, Франківськ. Черкаси. Далі – вся Україна!

Як кажете, вартує вийти зі спільнот, форумів і кухонь, щоб таке почути? Більше того, партійки УГП йдуть далі розмов. Попереду -конкретні 10 вимог до влади, інспекції пологових з громадськими активістами і мамами. Так народжуються зміни!

Питання до пологових в усій країні однакові: десь гостріше хабарництво, десь гарячої води немає, десь ліжка зовсім жахливі. Ми не хочемо вирішити ситуацію у Черкасах – ми хочемо, щоб самі черкащанки включилися у цей процес і самі стимулювали зміни у своєму місті. Далі хочемо вийти на всеукраїнський рівень, щоб зміни відбулися в усій країні”, – розповідає Мар’яна Кузько, партійка і керівниця проектів у ГО “Батьки в дії”.

Львівські активістки не залишать сам-на-сам черкаських борчинь за гідні пологи. Вони відкриті до діалогу, готові ділитися напрацюваннями і лайфхаками, які працюють.

Активістки УГП готові підтримувати черкащанок, консультувати, ділитися власними напрацюваннями. Крім змін до законодавства, ще дуже багато треба зробити нам усім спільними зусиллями. Дуже багато порушень прав жінки у пологах виникає власне у сфері людських взаємин. Чимало пологових мають статус дружніх до дитини, але на практиці вони використовують старі підходи до ведення пологів. Тож головне – досягти того розуміння, що жінка не є пасивним суб’єктом процесу пологів.

Далі будуть Ужгород, Житомир, Вінниця, Дніпро і Київ. Долучайтеся у своєму місті!

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

[recaptcha]

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]