Великі перемоги малими кроками: у столиці відбувся форум “Геть від Москви”

У суботу 23 березня в Києві відбувся вже другий для столиці Форум “Геть від Москви”! Громадські активісти, захисники прав української мови та всі небайдужі українці обговорили важливі напрями українізації: утвердження української як державної, декомунізацію, створення єдиної Помісної Української Православної Церкви, а також плани розвитку ініціативи.

Великі перемоги робляться маленькими кроками. Разом зі спікерами ми підготували 5 порад для тих, хто готовий відстоювати українськість:

  1. користуйтеся своїм правом на українську в публічній сфері: до Вас мають звертатися державною;
  2. ініціюйте перехід Вашої церкви до ПЦУ, адже найперший крок – бажання громади;
  3. поцікавтесь етимологією назви вашого населеного пункту чи вулиці, можливо вони все ще містять згадки тоталітарного минулого;
  4. стежте, якою мовою ведеться навчання у Вашому садочку/школі/університеті;
  5. зверніться до влади з вимогою знищити відомі Вам пам’ятки комуністичного та імперського панування: в Україні досі існують близько 1500 реліктів комунізму.

Загалом же 5 годин виступів, запитань, обміну досвідом та дискусій – активність учасників та спікерів зробила Форум дуже цінним та корисним.

Першим спікером стала Ярослава Міщенко – оглядач, журналіст з майже 30-річним досвідом, засновниця спільноти вірян “За Єдину Помісну Церкву”, ініціатор та організатор кількох звернень в Константинопольский патріархат. Разом учасники згадали увесь непростий шлях Української церкви до отримання Томосу, обговорили майбутнє створеної єдиної Помісної церкви.

“Я рада, що людям цікаво, що це історія не лише для “жінок в хустках”, не просто для 10-20 % українців. Для мене дуже важливо, що молоді це цікаво, значить вони будуть розбудовувати далі ту автокефалію, будуть реформи і церкви не будуть порожніми“, – каже п. Міщенко.

З Анною Олійник, в.о. директора Центру досліджень визвольного руху, політологом, вивчали шляхи відходу України та Києва від радянського минулого.

“У різних аудиторіях і різних форматах важливо обговорювати такі актуальні питання, як реформи, що відбуваються в гуманітарній сфері. Це дозволяє дискусії продовжуватися, дозволяє чути абсолютно різні сторони і це добре, що такі заходи відбуваються, що аудиторія, зацікавлена в цьому”, – говорить Анна.

Олександр Золотухін, юрист ГО “Незалежні” та ініціативи “Геть від Москви!”, аспірант Національного педагогічного університету, розповів про практичні випадки відстоювання мовних прав та законопроект 5670-Д.

“Форум відбувся у переддень президентських виборів в Україні, коли суспільство стурбоване тим, кого вибирати, як вибирати і власне до чого це призведе. Я радий, що ми обмінялися контактами і в майбутньому будемо плідно працювати разом“, – зазначає Олександр.

Підсумував минулорічну діяльність ініціативи та оцінив перспективи розвитку руху у майбутньому, зокрема у контексті президентських виборів Роман Головенко, медіа-юрист, співавтор тексту Закону “Про доступ до публічної інформації”, координатор ініціативи “Геть від “Москви”.

Під час панельної дискусії учасники мали змогу поспілкуватися більш відкрито. Говорили про майбутні вибори та подальшу діяльність ініціативи “Геть від Москви” у разі перемоги кожного з кандидатів.

 

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]