В Україні гальмують процес переходу від ЖЕКів до ОСББ

В Україні формується ринок управління житловою господаркою. Це питання стало головним на міжнародній конференції у Києві.

Участь у ній взяла директор управляючої компанії “Нове місто”, партійка УГП, Галина Джулай. Вона поділилася досвідом діяльності своєї компанії та впровадження енергоефективності на Львівщині.

За кілька років п. Галині, яка, до того ж, створила та очолює Асоціацію ОСББ Яворівського району, вдалося залучити кошти та вдихнути нове життя у десятки львівських та новояворівських багатоповерхівок. На всеукраїнському рівні вона розповіла, звідки взяти гроші на комплексну термомодернізацію, як співпрацювати з мешканцями і місцевою владою.

Професійний ринок управління житлом в Україні ще тільки формується. На жаль, наразі органи місцевого самоврядування, радше, гальмують процес переходу багатоповерхівок від ЖЕКів до ОСББ, аніж сприяють йому. Українські муніципалітети занадто мало інформують людей про реформу. А могли б багато навчитися цього на досвіді сусідньої Польщі“, – зазначає експертка.

Після того, як було прийняте відповідне законодавство про ЖКГ, польська влада наполегливо переконувала мешканців перебирати на себе відповідальність за своє житло і об’єднуватися, щоб ефективно ним управляти.

У нас відповідні закони є, але політичної волі місцевої влади, щоб поінформувати та запропонувати співвласникам нові форми управління житлом, немає. Найчастіше ЖЕКи просто перейменовуються на управляючі компанії“, – каже Галина Джулай.

Найчастіше ЖЕКи просто перейменовуються на управляючі компанії

Фахівці-практики підозрюють: ринок управління житлом з мільярдами гривень державних і грантових грошей намагаються захопити нечисті на руку ділки різного рівня.

На конференції я переконалася, що ми все робимо правильно. Йдемо подібним шляхом, що й Польща, країни Прибалтики, Білорусь” – підсумовує Галина Джулай.

А мешканцям вона радить: якісну управлінську компанію від просто перейменованого ЖЕКу відрізнити легко. Добрий управлінець, перебравши ваш будинок, найперше візьметься за питання енергоефективності.

Конференцію у Києві організували Асоціація управителів житла, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, у співпраці з Проектом IFC (Група Світового Банку) “Енергоефективність в житловому секторі України”. А її учасниками були парламентарі, представники Мінрегіонбуду, іноземні експерти, представники управляючих компаній, голови ОСББ тощо.

Додамо, при Галицькій партії вже два роки працює середовище економічних експертів, які розробляють візію політсили на потрібні зміни у цій галузі.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]