fbpx

В Івано-Франківську влада “забула” про бездомних тварин

Влада Івано-Франківська ігнорує взяті на себе зобов’язання щодо поводження з безпритульними тваринами в місті.

В останні дні 2018-го року до Української Галицької Партії в Івано-Франківську звернулася мешканка Вікторія Гасіліна. Вона попросила допомогти з’ясувати ситуацію з безпритульними тваринами у місті. Оскільки це було непоодиноке звернення, УГП вирішила скерувати офіційний запит, щоб дізнатись, як фінансується прийнята міською радою “Програма поводження з безпритульними тваринами  в місті Івано-Франківську на 2017-2020 роки”.

З відповіді, яку підписав перший заступник міського голови Микола Вітенко, можна стверджувати,  що влада ігнорує взяті на себе ж зобов’язання.

Востаннє кошти з міського бюджету на притулки для бездомних тварин виділяли у 2017 році. Надалі про програму влада успішно забула. У бюджеті 2019-го року коштів на ці потреби теж не передбачили. Хоча, згідно з програмою, міськвиконком зобов’язується впродовж 2017-2020 р.  виділяти в межах бюджету кошти на БО “Благодійний фонд “Дім Сірка” та КП “Полігон ТПВ” для утримання притулків.

І навіть говорячи про великі масштабні проекти, потрібно не забувати про впровадження культури гуманного поводження з тваринами

Як зазначила заступниця міського осередку УГП Наталя Сербин, в Івано-Франківську є понад тисячу безпритульних собак, а котів досі ніхто не порахував.

“Думати, що ми вирішимо проблему безпритульних тварин лише будівництвом притулку є вкрай неправильним. Має бути комплексний підхід. Найважливіше – це стерилізація тварин. Якщо собак в місті є можливість стерилізувати в муніципальному центрі, то на таку ж процедуру для котів влада коштів не передбачила. Також важливо зазначити, що благодійні організації не можуть виконувати функції влади.

І навіть говорячи про великі масштабні проекти, потрібно не забувати про впровадження культури гуманного поводження з тваринами. Виховувати цю культуру слід з шкільного віку. Плюс необхідно запровадити ефективний контроль за утриманням тварин. Найуспішнішу модель вирішення цієї проблеми вже апробував наш сусід – місто Львів. Так що маємо у кого вчитися. Бракує лише політичної волі і гуманності, насамперед місцевим політикам і чиновникам», – зазначила Наталія Сербин.

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

[recaptcha]

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]