Утеплення будинку: де взяти гроші

Економічні експерти УГП дослідили питання фінансування утеплення помешкань

Щоб заощаджувати на опаленні, потрібно спочатку утеплити будинок. Проте це задоволення, хоч і потрібне, та недешеве.

“Приблизно на 1 кв. м. тепломодернізації (заміна вікон, встановлення пункту ІТП, утеплення фасаду і даху) треба 30 євро. На середню квартиру 60 кв. м. виходить близько 1800 євро. Це багато для пересічного українця і значна сума для окремого домашнього господарства”, – розповідає Галина Васильченко, координаторка економічної експертної групи УГП.

Існує низка програм, якими українці можуть скористатися.

Щоб модернізувати всі багатоповерхівки в Україні, потрібно 500 мільярдів гривень. Ця сума непідйомна для жодного з бюджетів – ні державного, ні місцевого.

Але якщо утеплити фасад і замінити вікна на сходових клітках на енергозберігаючі, то економія буде складати 50%. У цьому зацікавлені і самі мешканці, і держава. Для цього існує низка програм (державних та місцевих, ЕСКО), якими українці можуть скористатися. Потрібно лише бажання від мешканців і правильний підхід.

“В одному ОСББ поміняли старі просторі вікна у під’їзді на енергозберігаючі. Це коштувало – 200 тис. грн. Держава за програмою “Теплий дім” відшкодувала 55% суми, місто – за своєю програмою – 62 тис, решта розділили на людей з ОСББ. Вийшло з однієї квартири – від 90 до 240 грн одним платежем. Платіжки показали, що завдяки тільки цьому утепленню люди отримали – 15% економії в місяць. А з квітня-травня цього року запрацює Фонд енергоефективності, куди будуть вливання грошей світового банку”, – розповідає Галина Джулай – експертка з енергозбереження, голова управлінської компанії “Нове місто” і засновниця Асоціації ОСББ Яворівського району.

Завдяки цьому утепленню люди отримали – 15% економії в місяць.

Щодня експертні групи Української Галицької Партії досліджують актуальні питання для країни та її мешканців у різних галузях. Якщо у вас свої ідеї та варіанти рішень, сміливо долучайтеся до обговорень.

Нагадаємо, в УГП діють 4 експертні групи: економічна, медична, освітня та система влади.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]