Успішна громада: у Монастириськах презентували дієві кейси розвитку

“Знаємо, як зробити громаду успішною”: у Монастириськах Галицька партія дала рецепт успіху для ОТГ.

Відремонтовані дороги, освітлені вулиці, перекриті школи, оновлені дитсадочки, безкоштовне харчування для дітей…  Це не утопія! Це реальні результати від створення ОТГ на Тернопільщині.

У Монастириськах Наталя Хмельовська, голова районного осередку Української Галицької Партії, ініціювала відкриту зустріч “Спроможна ОТГ”, щоб показати практичні кейси розвитку громади. Туди запросили і мешканців сусідніх ОТГ. Наприклад, Світлана Дрозд із Коропецької ОТГ приїхала, щоб обмінятися досвідом та почути думки інших активних середовищ.

Експерти Галицької партії розповідають про інструменти для добрих змін. Спільними силами громада може досягти ефективних результатів. Хоча Монастириська ОТГ створена недавно, тут є всі передумови для динамічного розвитку“, – вважає Наталя Хмельовська.

Ось кілька порад для розвитку об’єднаних громад від експертів:

  • розвивайте малий та середній бізнес;
  • беріть участь в інвестиційних проектах для розвитку ОТГ;
  • залучайте кошти міжнародних донорів  (програми U-LEAD, DOBRE, проект DESPRO та ін.)
  • інвентаризуйте земельні ресурси та комунальне майно громади тощо.

Але, найголовніше – активність. Успішність ОТГ залежить від кожного її мешканця.

Спільними силами громада може досягти ефективних результатів.

Відкрита зустріч – це не лише обговорення, але й залучення людей, які вже працюють в успішних громадах та користуються усіма перевагами, які дає децентралізація.

Наприклад, у Хоростківській ОТГ успішно освоюють виділені кошти: оновлюють фасади шкіл, розвивають малий і середній бізнес.

“Громада має бути ініціативною, а мешканці повинні об’єднуватись для досягнення ефективних результатів. Сьогодні ми презентували не лише інструменти, але і варіанти для розвитку ОТГ. Від Монастириської громади залежить вибір. Ми, у свою чергу, відкриті до співпраці, допомоги у створенні проектів та відкритих обговорень” – підсумовує Олег Вітвіцький, очільник Тернопільської обласної організації Галицької партії.  

Експертна група системи влади УГП працює над питаннями розвитку територіальних громад через втілення кейсів, порад та з урахуванням досвіду успішних ОТГ.  УГП запрошує активних людей долучатись до процесів втілення проектів, створення ініціатив та активної співпраці задля добрих змін.

Оля Фірман

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]