Уряд таки має намір збудувати електростанції на Дністрі

Про це йдеться у відповіді, яку Українська Галицька Партія отримала від Міністерства енергетики та вугільної промисловості. У цьому листі міністерство втішає, що найближчі 2 роки будувати ГЕС не будуть, – за той час готують технічну документацію. Потім планують проводити ще громадські слухання. Проте мешканці сіл вздовж Дністра вже категорично проти урядових планів. Адже будівництво 6-и ГЕС означає затоплення багатьох сіл та відселення людей невідомо куди.

“Я побував на зборах мешканців сусідніх з моїм сіл, які мають бути затоплені при реалізації проекту будівництва ГЕС на Дністрі. Люди не збираються переїжджати. Вони збирають збори мешканців і одноголосно виступають проти будівництва ГЕС. Вони кажуть: це є наші землі, наші хати, ми нікуди звідси не поїдемо“, – каже активіст, голова осередку Української Галицької Партії у Городенківському на Івано-Франківщині Іван Вережак.

Також нещодавно партійці отримали відповідь на свій запит  від Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської.

00-govdy

“Уповноважена з прав людини повідомила нас, що за нашим запитом відкрито провадження і надіслано запити до Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Міністерства регіонального розвитку, а також до Тернопільської, Івано-Франківської та Чернівецької ОДА, щоб детальніше з’ясувати інформацію. Ми вітаємо таке рішення Омбудсмена і будемо надалі супроводжувати цю справу. Натомість відповідь, що Уряд планує затоплювати села і поля, щоби створити людям курортні території, як мінімум є дивною!”, – так коментує офіційні відповіді юрист Української Галицької Партії Андрій Кавчук.

Нагадаємо, уряд прийняв рішення про будівництво каскаду гідроелектростанцій на Дністрі. Це призведе до затоплення більше 10 сіл в Івано-Франківській та Тернопільській областях. Людей у такому випадку планують відселити з їхніх домівок.  За твердженнями експертів та екологів, сумнівний проект побудови ГЕС знищить багатий заповідний фонд прилеглих до ріки територій і зруйнує унікальну Дністровську екосистему. Українська Галицька Партія у цій ситуації є на боці людей. Ми закликаємо урядовців відмовитися від демагогії і нищівних планів. Активісти Української Галицької Партії від січня активно працюють над цією проблемою, рішуче ставши на захист Дністра.

Фото: kolo.kray.ua

підписатись на розсилку новин
+
+

Повідомити про помилку