Університети третього віку – як частина освітнього процесу

У світі давно стало модно вчитися. І не важливо, чи тобі 20, чи 40, чи 60. А як у нас? Про особливі навчальні заклади для літніх людей – університети третього віку, розповідає викладач такого закладу в Івано-Франківську, кандидат політичних наук, а ще голова Яремчанського осередку УГП Ігор Макарук:

“…Коли бачу перед собою цих незвичайних студентів – людей, які мають великий життєвий багаж за своїми плечима (вони бачили світ ще до мого народження), завжди питаю себе, чи можу сказати слово, яке буде їм цікавим, яке може їх здивувати, запалити іскру до пізнання. І нема права їх підвести чи розчарувати. Йду на кожну лекцію не тільки, щоб поділитися знаннями,  але й щоб почути у відповідь мудре судження, адже їхній життєвий досвід безцінний…

 “Університети третього віку тримаються, здебільшого, на ентузіазмі волонтерів і активістів” 

Університетів третього віку в нас катастрофічно мало, а кількість бажаючих навчатися у закладах такого типу стрімко збільшується. Крім того, функціонування університетів тримається, здебільшого, на ентузіазмі волонтерів і активістів. Ми, в Українській Галицькій Партії, вважаємо, що  має бути на державному рівні розроблена стратегія розвитку цього освітнього напряму. Бо тут йдеться не лише про навчальні заклади, як такі, а загалом про підтримку тих поважних людей, які мають бажання сісти за парти, бути активними та прогресивними.

олпл

Університети третього віку повинні стати невід’ємною частиною українського освітнього процесу. Літні люди не мають відчувати дискомфорту через брак знань. А щоб залишатися “на плаву”, бути затребуваними на ринку праці, треба вчитися. Сукупність досвіду і знань може стати якісною перевагою для роботодавця. Тому такі заклади освіти не варто недооцінювати, бо це не просто модно, насправді, вони є не тільки великою підтримкою людей поважного віку, вони дають поштовх до розвитку і є обов’язковою складовою у формуванні розумного і сучасного суспільства”.

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!