Українським вчителям – зарплати, не надбавки!

Постанова Кабміну від 10 липня 2019 р. № 822 та передвиборчі обіцянки кандидата у президенти Зеленського сформували значні очікування вчителів щодо підвищення зарплати. Та з оприлюдненням проекту бюджету 2020 стало зрозуміло, що коштами ці пропозиції не підкріплені. Підвищення, яке заклала постанова уряду, вимагала б 20 мільярдів на рік. 

Скорочення видатків на освіту до 5,6% ВВП від Мінфіну та пропозиції комітету освіти, науки та інновацій щодо зміни системи фінансової мотивації вчителів вивели освітян на протест. Ми розуміємо, що є вагомі причини для занепокоєння вчителів та профспілкових організацій.  Українська Галицька Партія вважає, що реформувати точково підхід до фінансування освіти не варто. Важливо особливу увагу зфокусувати на питанні мотивації професійного розвитку вчителів та виконанні норми закону про освіту, щодо підняття заробітньої плати. Одним з необхідних кроків є потреба змінити формування структури вчительської зарплати. Вчителі будуть творчо та професійно розвиватись з більшою мотивацією лише тоді, коли бачитимуть,  що їх праця гідно винагороджується. В іншому випадку їм і надалі залишається очікувати додаткових надбавок за перебування в школі (надбавка за вислугу років) чи займатись діяльністю, яка не сприяє осучасненню підходів до навчання. 

Тому важливий комплексний та стратегічних підхід, який створить можливості для розвитку вчителя, оскільки вмотивований та професійний вчитель – запорука здобуття якісної освіти учнями. Популістичні обіцянки та прогнози лише демотивують тих педагогів, які віддано вкладають свої зусилля у розвиток освіти та  майбутнього України.  

Вимагаємо оприлюднити план Уряду щодо підвищення оплати праці вчителів до 2023 року та дорожню карту подальшого реформування галузі освіти.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]