"Українські діти мають вчитися українською мовою": активісти УГП вийшли на акцію проти русифікації шкіл

Як ви ставитеся до російської мови навчання в українських школах? Бо депутат ВР Бужанський вніс законопроєкт, який покликаний напряму русифікувати ваших дітей. Якщо закон приймуть, то цього вересня в україномовних школах дозволять викладати російською. А російськомовні школи не перейдуть на україномовне викладання. Саме тому у 20 містах України відбуваються акції протесту. Серед них і Тернопіль.

Організаторами акції у Тернополі “Заступись за українську – виходь на площу!” є активісти Української Галицької Партії.

“Подібні законопроєкти навіть у думках депутатів не мали би з’являтися. Триває 6-ий рік війни з Росією, а ми хочемо й надалі толерувати мову окупанта?! Більше того, такий закон призведе не лише до русифікації освіти, а й до повної втрати авторитету центральної влади у мешканців західних областей України”, – пояснює Іван Кізюк, голова Тернопільської міської організації УГП, член Молодіжного Націоналістичного Конгресу.

На площу перед Тернопільською ОДА вийшли кілька десятків активістів. Тернополяни заявили, що проти подібних процесів в Україні і всілякими способами будуть їм протистояти.

“Ці ганебні речі, які зараз відбуваються у Верховній Раді, мають одну назву – реванш проросійських сил. Вони хочуть внести розкол в українське суспльство, намагаються нас поділити. І це роблять депутати українського параменту. Знищити парламентаризм, знищити підвалини української державності, розпочинаючи з ядра – з української мови. Україна є унітарною і мононаціональною державою”, – заявляє Олег Вітвіцький, заступник голови ТОО УГП, історик, публіцист.

Нагадаємо, Комітет Верховної Ради законопроєкт Бужанського відхилив А мовний омбудсмен розкритикував цей законопроєкт, пояснивши, чим він небезпечний для української освіти.

Українська Галицька Партія із 2017 року відстоює українську мову в судах. Завдяки ініціативі “Геть від Москви!” ми змусили перейти на державну мову держчиновників, магазини, інтернет-сайти, магазини, виграли понад пів сотні судів.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]