Українська Галицька Партія презентувала у столиці ініціативу “Геть від Москви!”

“Без україномовної столиці не може бути України. Саме тому дерусифікацію ми розпочинаємо активно впроваджувати в Києві, бо це обов’язково вплине на те, що інші регіони нашої країни більше використовуватимуть українську”, – переконаний Андрій Кавчук, адвокат та координатор ініціативи “Геть від Москви!”, яку Українська Галицька Партія нещодавно презентувала у Києві. Як один із результатів цієї презентації – вже невдовзі у Києві буде сформована ініціативна група, яка втілюватиме ідею україномовної столиці.

imgonline-com-ua-Compressed-cFqgmsVR2pPLhvC

“Захищати свої права – це найбільший обов’язок” – таке гасло громадського активіста, учасника та ідейного натхненника ініціативи “Геть від Москви!” Святослава Літинського. “Особливо це актуально щодо мовних прав українців, і тим більше це стосується столиці нашої країни – Києва”, – каже Святослав.

imgonline-com-ua-Compressed-dekMuOVhKuaDXW

Презентація ініціативи “Геть від Москви” відбулася в середу, 17 травня, в Києві у приміщенні київського “МедіаХабу”. На зустріч прийшло більше 60 активних киян.

Один із напрямів ініціативи “Геть від Москви!”: Як ти можеш українізувати сайт?

Дискусія була дуже жвавою і конструктивною, відчувалося, що питання української мови в столиці надзвичайно актуальне. Активісти запропонували низку власних ідей і показали високу готовність до співпраці. Зокрема, мова йшла про створення відеоінструкцій “Як захистити свої мовні права”, заборону на обслуговування російською мовою в ЦНАПах Києва, україномовний фестиваль у столиці, залучення до роботи над законопроектами щодо мови, захист прав на українську мову в садочках, школах, вишах та закладах харчування, поширення соціальної реклами, створення мовних патрулів, запуск платформи для спільних дій та інші ініціативи. Партійці були приємно здивовані активністю аудиторії.

У межах “Геть від Москви!”: Завдяки львівським активістам радіо “Вєсті” позбавили ліцензії

imgonline-com-ua-Compressed-EbvEIluXkgp

Після презентації відбулося неформальне спілкування з частуванням львівськими сирником та кавою.

Корисні поради для мовних активістів: Інструкції боротьби за мовні права від Святослава Літинського

Натхненна таким успіхом і зацікавленістю в столиці Українська Галицька Партія розробляє “дорожню карту” подальших дій та розвитку ініціативи в Києві, для того щоб запропоновані ідеї перетворити в конкретні кроки і реалізовані проекти. Про перші столичні ініціативи ми, сподіваємося, зможемо повідомити вас уже найближчим часом.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]