Українки вимагають права на гідні пологи

Ініціатива за гідні пологи розширила свою географію

Можна робити вигляд, що все добре, як на рожевій картинці на стінах жіночих консультацій. А можна робити усе для того, щоб так і було, перетворюючи українські реалії. Цей шлях нелегкий, але українські жінки обирають боротьбу за свою гідність.

Наші партійки Юлія Гвоздович, Мар’яна Кузько і Наталія Сербин – серед них.

І всього за 2 роки їм вдалося більше, аніж за 10 років до того. Свій секрет успіху активістки не тримають у таємниці, а об’єднують середовища та радо обмінюються досвідом з такими ж активними і небайдужими мамами з інших українських міст.

“Більше ніяких розмов на кухні! Зручний і публічний формат бесіди – форум. Тут можуть висловитися всі, як мами, так і авторитетні спікери, готові навчити відстоювати свої права у пологах. На наших форумах ми говоримо про те, що болить. Цивілізовано і вголос. А сказане перетворюємо у 10 вимог, з якими йдемо до місцевої влади і разом втілюємо. Сценарій простий, але дієвий. Запрошуємо послухати більше на форумі “Право на гідні пологи” у Черкасах – уже 27 січня”, – каже Юлія Гвоздович, депутатка Львівської міської ради від УГП, молода мати та голова ГО “Батьки в дії”.

Тут можуть висловитися всі, як мами, так і авторитетні спікери, готові навчити відстоювати свої права у пологах.

Львів’янки об’єдналися першими

В одному з пологових будинків Львова гарячу воду подавали за розкладом – по кілька годин у день. Або, траплялося, породіллі лежали з новонародженим малям у коридорі, на проході. Коли партійки УГП, засновниці ГО “Батьки в дії” Юля Гвоздович і Мар’яна Кузько, виїхали на інспекцію пологових, вони були в шоці. Особливо, від санвузлів в одному з пологових.

“Окрім побутових умов, важливою для нас була якість надання акушерських послуг при пологах та догляду за дитиною і жінкою опісля. Саме дотримання медичних протоколів, принципу ведення нормальних пологів та догляду за дитиною, ставлення до жінки (етичність та суб’єктність), визнання її прав при пологах для нас і наших партнерів – ГО «Доули Львова» та Асоціації підтримки грудного вигодовування – були критично важливими у контексті покращення умов у пологових будинках”, – розповідає Юлія Гвоздович.

Про них говорили: “проплачені активісти”. Щойно на другий рік роботи у щирість та готовність до співпраці повірили і лікарі, і громадськість. Спільно з управлінцями від медицини, жінки зробили все для того, щоб ситуація змінилася. Окрім запуску цілодобової гарячої води і встановлення кнопок виклику у палатах, сьогодні у пологовому відділенні на Раппопорта у Львові зроблені ремонти у коридорах, санвузлах, операційній, палатах патології вагітності і післяпологових, пологових залах.

Народжувати з гідністю у Франківську

У соцмережах франківчанки регулярно виставляли страхітливі фото якоїсь баланди, яку дають замість їжі у франківських пологових, чи закривавлених матраців і продавлених до підлоги ліжок. Вимагання грошей за аналізи і пологи, приниження жінок і часом просто нелюдське ставлення з боку медперсоналу – сюжет часто повторювався. Тут ініціативу підхопила Наталя Сербин з однодумцями. Завдяки активним діям жінок, справа вже зрушилася з мертвої точки.

П’ятеро франківчанок, серед яких вагітні й мами щойно народжених діток, у серпні минулого року об’єдналися у громадську ініціативу «Нове життя в нових умовах», щоб здійснити ефективну кампанію покращення умов в Івано-Франківському міському перинатальному центрі і захищати права жінок під час пологів.

“Сьогодні вже маємо перші результати – міська рада перерахувала кошти на покращення харчування для жінок, нині це вже 40 гривень, а не 20, – розповіла координаторка ініціативи Наталія Сербин. – У вересні міська рада через систему ProZorro виставила низку тендерів, якими передбачено покращення умов у пологовому та закупівлю медичного обладнання».

Черкаси, ваша черга!

Львів, далі Івано-Франківськ. Хто наступний? Черкащанки, ви з нами? “Разом можемо більше, ніж поодинці!” – це гасло жінок, яким вдається змінювати реалії. Перші форуми “Право за гідні пологи” вже відбулися в Івано-Франківську і Львові. Попереду, кажуть організаторки, ще щонайменше 7 міст – Тернопіль, Ужгород, Хмельницький, Житомир, Київ, Черкаси та Рівне.

Організовують захід громадські організації “Батьки в дії”, Львівська Асоціація консультантів з грудного вигодовування, “Доули Львова”, ГО “Природні права України” та громадська ініціатива “Нове життя в нових умовах”.

Для конструктивної розмови активістки запросили авторитетних спікерів.

Перинатальний психолог, професійна акушерка з досвідом більше 25 років, доула Світлана Калюх допоможе підготуватися до партнерських пологів.

Ольга Горбенко, перинатальний психолог, доула, співзасновниця ГО “Природні Права Україна”, розкаже про жінко центричний підхід у пологах.

Співзасновниця та голова ГО “Природні Права Україна”, консультантка з грудного вигодовування Анна Петровська розповість усе про українські протоколи надання допомоги при пологах.

Роман Ворона, акушер-гінеколог Київського міського пологового будинку № 5 розкаже про перший рік роботи в Україні пологового центру на території пологового будинку міста Києва, в якому практикують природні пологи.

Керівниця проектів ГО “Батьки в дії” Мар’яна Кузько – про унікальний проект“Львів – місто мами: вагітність, пологи та ранній розвиток”.

Блогерка, волонтерка та активістка з Івано-Франківська Наталія Сербин поділиться тим, що вдалося за рекордний час у рамках кампанії “Нове життя в нових умовах”. Тільки досвід, який працює, менше теорії і і більше лайфхаків від мам, які здобули свої перші перемоги у боротьбі за гідні умови в пологових!

Проблем в українських пологових удосталь. Але якщо не починати, то змін не відбудеться.

Участьу форумі в Черкасах безкоштовна. Зареєструватися на форум можна тут.

Місце проведення: 29 січня, Черкаси, готель «Апельсин».

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]