Українська Галицька Партія звернулася до СБУ

Просить відреагувати на скандальне опитування про можливий сепаратизм галичан,
яке проводить цими днями КМІС.

В анкеті, яку соціологи просять заповнити жителів Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей, йдеться про можливі сценарії відділення Галичини. Сьогодні, 24 квітня, цей опитник у соцмережі Фейсбук зняв хвилю обурення.

“Ми категорично засуджуємо проведення такого опитування! Вважаємо, що анкета містить у собі ознаки замаху на територіальну цілісність України.
Ми звертаємось в СБУ, щоб з’ясувати замовників цього псевдодослідження та дати повну правову оцінку.
Ми звертаємось до медіа з проханням надати максимальну увагу цьому факту і зробити все можливе, аби дізнатися замовника цієї провокації.
Ми звертаємося до мешканців, аби вони не брали участі у цьому анкетуванні, а краще – викликали поліцію у зв’язку з наявністю ознак порушень за статтею 110 Кримінального Кодексу України (посягання на територіальну цілісність держави).
Українська Галицька Партія завжди відстоювала і буде відстоювати цілісність України. Про це йдеться у всіх наших програмних документах, які можна прочитати на нашому сайті”, – йдеться у заяві політсили, опублікованій на офіційній сторінці політсили у Фейсбуку.

Це якийсь жах!Ми категорично засуджуємо проведення такого опитування! Вважаємо, що анкета містить у собі ознаки замаху…

Опубліковано Українська Галицька Партія Середа, 24 квітня 2019 р.

На скарги галичан і фотоматеріали у соцмережах відразу ж відреагували журналісти та Управління Служби безпеки України у Львівській області.

Управлінням Служби безпеки України у Львівській області проводиться перевірка за фактом поширення в мережі Інтернет…

Опубліковано Управління Служби безпеки України у Львівській області Середа, 24 квітня 2019 р.

Ми звернулися за коментарем до соціолога Данила Судина:

“Чи є заклик до сепаратизму в цьому опитуванні – мають дати оцінку юристи. Методологічно відповіді на ці запитання не дозволяють робити однозначних висновків – через декілька причин. По-перше, людей запитують про речі, над якими вони раніше не задумувалися. Проте дослідження показують, що в таких ситуаціях респонденти схильні все одно давати відповідь. Але ця відповідь – ситуативна, необдумана. Вона не є демонстрацією чіткої і стійкої позиції. По-друге, поняття “галицька держава” є розмитим: яким є її устрій, ідеологія тощо – невідомо. А тому, відповідаючи на це запитання, респонденти фантазують, кожен вкладає свій зміст. І це означає, що в результаті буде отримано відповіді на різні запитання. По-третє, в цьому опитуванні час обрано невдало: після виборів Президента України прихильники Петра Порошенка відчувають розчарування через поразку свого кандидата. А тому можемо припустити, що на питання про “галицьку державу” частина з них відповідатиме на емоціях. І через деякий час змінить свою позицію”, – коментує зміст запитань п. Данило Судин.

Після того, як ситуація набула розголосу, її прокоментував генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.

“Опитування мало на меті, навпаки, виявити прояви сепаратизму, якщо вони є у Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській областях. КМІС не поширював нічого в інтернеті, а лише наші інтерв’юери особисто опитували людей. Хтось з респондентів сфотографував та поширив анкету в мережі”, – пояснює на своїй особистій сторінці у Фейсбуці соціолог, зазначаючи, що згадане дослідження замовила газета “Дзеркало тижня”.

Шановні пані та панове!Опитування, про яке сьогодні в нас всі питають, КМІС проводив на замовлення тижневика "Дзеркало…

Опубліковано Volodymyr Paniotto Середа, 24 квітня 2019 р.

“Ми вважаємо, що такі опитування є маніпулятивні, і категорично їх засуджуємо. Як казала Оксана Забужко, в гібридній війні відбувається не бомбардування міст, а бомбардування мізків.У подібних опитуваннях питання не тільки звучать, вони налаштовують люей на певні думки. І створюють для респондентів враження, що такі речі, в принципі, можна думати. Це елемент бомбардування мізків. Ми закликаємо не маніпулювати громадською думкою. Україна для нас єдина і неподільна”, – наголошує голова Політради Української Галицької Партії Роман Лозинський.

Нещодавно партія оголосила про свій намір йти до парламенту цієї осені. У передвиборчому процесі політсила закликала нові якісні українські політсили максимально об’єднувати зусилля.

Фото поданої заяви УГП

Андрій Филик

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]