УГП звернулась до Президента через заборгованість перед учасниками ООС

19 лютого 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №112 «Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань».

Цей документ встановлював розмір та порядок виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності, особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також жертвам нацистських переслідувань.

Згідно з прийнятим Урядом рішенням виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2020 році передбачено у таких розмірах:

1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

  • I групи – 4120 гривень;
  • II групи – 3640 гривень;
  • III групи – 3160 гривень;

2) учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, – 1390 гривень;

3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 4120 гривень;

4) членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 900 гривень;

5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 570 гривень.

Всупереч вищенаведеному рішенню Кабміну, грошова допомога учасникам бойових дій в повному обсязі не виплачується. Кошти досі отримали не всі. Або отримали лише частково. Люди знову змушені оббивати пороги владних структур. Такі порушення законодавства ми розцінюємо як знущання із захисників нашої держави та вимагаємо Вашого правового втручання. Ми переконані, гірше за мізерні виплати героям може бути тільки їх невиплата.

Відтак, керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 19 лютого 2020 року №112, законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань», наполягаємо на дотриманні законодавства при проведенні виплат грошової допомоги учасникам бойових дій.

Відповідний лист ми вже відправили до Президента та Прем’єр-міністра України.

Також нагадуємо, що на час карантину, для захисту прав громадян, нУкраїнська Галицька Партія запустила гарячу телефонну лінію. Ми надаємо безкоштовну консультацію з цього та інших питань. Звертайтеся:

  • Львів: 068 771 16 69
    Івано-Франківськ: 066 140 54 07
  • Тернопіль:067 350 47 44

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]