УГП у Києві продовжує мовні рейди

Такі акції столичні партійці, у межах ініціативи «Геть від Москви!», започаткували кілька місяців тому. Мовні інспекції, у яких беруть участь члени та прихильники політсили, мають на меті виявити порушення мовних прав українців, які прописані у різних нормативних документах.

Днями велика мовна інспекція київської організації УГП відбулася в одному з найбільших торгових центрів  OceanPlaza. Учасники мовного рейду ставили собі за ціль перевірити магазини та заклади на дотримання рішення Київради «Про заходи щодо забезпечення регіональноїмовної політики в місті Києві» щодо мови обслуговування.  Цього разу до київських колег також  долучився депутат Львівської міської ради від Української Галицької Партії Ігор Дякович.

23513428_1479735018730962_1040928497_n

Активісти відвідали близько десятка магазинів та закладів і виявили низку порушень. Найбільш кричущі зафіксовані в магазині «Цитрус». Тут відсутнє будь-яке маркування українською мовою: всі цінники, написи та обслуговування – іноземною. Рішення Київради в цьому магазині повністю ігнорують. Адміністратор «Цитрусу» відмовився від коментарів, проте активісти  залишили запис про порушення мовного законодавства у книзі відгуків, поговорили з адміністрацією. Якщо на зауваження ніхто не відреагує,  партійці кажуть: будуть подавати до суду та скарги в інші державні структури, такі як податкова, СБУ тощо.

Не краща ситуація і в ресторані італійської кухні «Руккола». Тут активістам запропонували російськомовне меню, обслуговували також  російською мовою. Подібна ситуація з мовою і в мережі магазинів «Алло».

23476973_1479736452064152_2117582552_n

Найкраще обслуговування державною мовою активісти зафіксували в Eldorado. та Спортмастер. Адміністрації кожного закладу, де виявлені правопорушення, учасники мовної ініціативи вручили рішення «Про заходи щодо забезпечення регіональної мовної політики в місті Києві», яке зобов’язує всіх підприємців у публічному просторі столиці використовувати тільки державну мову.

Члени УГП та активісти ініціативи «Геть від Москви!» продовжують відстежувати ситуацію у столиці  та обіцяють використати всі доступні шляхи, щоб Київ став справді україномовним.

Нагадаємо, нещодавно Українська Галицька Партія у Києві створила гарячу лінію, на яку можуть звертатися всі мешканці столиці, чиї мовні права порушують: 096 233 73 73.

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!