УГП озвучила, хто та як контролює політичні партії та львівські медіа

На конференції “Злочинні клани Львова”, що відбулася 3 вересня, Українська Галицька Партія оприлюднила групи осіб, які впливають та фінансують партії, ЗМІ та громадські організації, які використовують у власних інтересах. Колишні бандити та інші “щасливчики”, які вчасно спіймали потрібну корупційну хвилю та сіли на потоки. концеренція

За словами модератора конференції Ростислава Коваля, кожне місто в Україні має свого неформального власника. Зазвичай, це феодал, який вирішує, як розпорядитися майном міста, як будуть приймати рішення підконтрольні йому органи місцевого самоврядування і про що говоритимуть ЗМІ, які також належать цим людям.

Є така фраза з популярної гри: “Місто засинає, прокидається мафія”. Дивлячись на українські міста, здається, що наші громади сплять летаргічним сном і не завжди бачать те, що відбувається навколо. І, напевно, єдиним способом протидіяти злочинним клканам і злочинним угрупованням є завершення цієї ночі, коли міста сплять. Пробудження цих міст і пролиття світла на ці схеми – це єдиний дієвий механізм боротьби з ними. Тож настав час пролити світло на те, що відбувається у Львові, – говорить Ростислав Коваль

Богдан Панкевич, співзасновник “Української Галицької Партії” розповів, як радянський криміналітет нажився на приватних підприємцях, як їх бізнес перейшов до рук державних органів влади.

За словами пана Богдана, від початків Незалежності, Львів прославився тим, що не мав свого “господаря” на відміну від більшості міст центральної чи східної України. Місто Лева мало здорову конкуренцію між підприємцями, політичними партіями, громадськими організаціями та медіа. Зараз же у місті починаються процеси концентрації влади та сфер впливу в руках кількох груп людей.

“Корупція та бандитизм – це ознака суспільств, які знаходяться на шляху свого становлення. У США дорога від бандита до конгресмена тривала декілька поколінь. Приклад: один чоловік воював з індіанцями, захопив їх землі. Його син-підприємець качав на тих землях нафту, а син підприємця ставав мером цього міста. А вже правнук того першого бандита, закінчив Гарвард та став авторитетним конгресменом. В Україні ж ситуація складалася інакше. Є у нас пан Ахметов, який пройшов шлях від бандита до депутата Верховної Ради та респектабельного бізнесмена за кільканадцять років. Одна й та сама людина починала як бандит, стала політиком.

За словами Богдана Панкевича українські великі та місцеві олігархи починали у 90-их роках з рекету, “збирали данину з малих та середніх підприємців”, користуючись тим, що до підприємців було негативне ставлення суспільства. З часом рекетири зрозуміли, що гроші потрібно легалізувати, тож почали вкладати їх у створення власного бізнесу та йти в політику, аби на легальному рівні захистити нажитий бізнес.

Сьогодні ці бізнесмени впливають та місцеві політичні партії, засоби масової інформації. Ці політичні партії приймають вигідні їм рішення у сфері забудов, виділення земельних ділянок, а підконтрольні медіа показують їх у вигідному світлі.

Українська Галицька Партія відслідкувала ці схеми та показала, які бізнесмени впливають на львівську політику та контролюють її.

  • Ігор Кривецький, заступник голови ВО “Свобода” та Олександр Веремеєнко, представник ГО “Розвиток Громади. Йому належать сайт “Вголос” та “Радіо Вголос”. Кривецький має вплив на партію “Свобода”. Через бізнесмена Тараса Керницького Кривецький та Веремеєнко мають вплив на партію “Батьківщина”.
  • З іншого боку, Кривецький пов’язаний з Григорієм Козловським, депутатом ЛМР від “Європейської Солідарності”. Козловський та його партнер Олександр Свіщов впливають на телеканал “НТА” через формального власника Андрія Мисика, який пов’язаний з політичною партією “Народний Контроль”.
  • Кривецький та Веремеєнко також мають вплив на телеканал НТА. Козловський та Юрій Федорів разом володіють “Винниківською тютюновою фабрикою”, “Гранд Готелем” та будівельною компанією “Авалон”.
  • Юрій Федорів, у свою чергу пов’язаний з благодійним фондом “Рідні”, який співпрацює з “Телеканалом 24”. Цей телеканал належить дружині Андрія Садового – Катерині Кіт-Садовій. До групи медіа Садового також входить видання “Захід.нет”, “Радіо Люкс FM”.

Ці та інші бізнес-групи, у підсумку, контролюють політичні партії у Львові та засоби масової інформації.Повну версію конференції можна переглянути на цих відео:

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]