Як почати власну справу: 7 дієвих порад

30 березня прозвучали на зустрічі підприємців у Жовкві, яку організувала Українська Галицька Партія.

“Сильна Україна – це  багаті українці. Це ті, кому є що втрачати, бо вони справді будують Україну – по крихті, починаючи зі свого міста, з власної маленької справи. Їх має ставати більше. Саме тому малий і середній бізнес Українська Галицька Партія залучила до проекту “Власна справа. Як почати?”. Підприємці з досвідом діляться знаннями, щоб допомогти стати на ноги тим, хто про власну справу наразі тільки мріє”, – пояснює голова обласного осередку УГП Іван Щурко.

Ось поради, які можуть точно Вам знадобитися:

  1. Починайте власну справу у тій галузі, яка вам до душі. Український ринок загалом, кажуть підприємці, ще мало розвинений, тому відкритий до свіжих ідей.
  2. Подорожуйте. Щоб знайти цікаві ідеї. Щоб бачити і розуміти: в нас не так усе погано, як нам здається. Просто маємо дуже високі очікування і запити, каже фермер Микола Стецьків, який вирощує полуницю, лаванду, а тепер планує садити різні ягоди.
  3. У кожній справі важлива репутація: і ваша особиста, яку здобуваєте на попередніх роботах, і репутація вашого бізнесу. Саме тому всі бізнесмени говорять про якість того, що продають, про знання своєї справи. “Наша родзинка – якість кави. Коли не тільки місцевим, а й львів’янам та бургомістру з Польщі кава смакує, коли люди задоволені – це найважливіше. Це надихає”, – каже Іван Щерба, власник маленької кав’ярні Castle Coffeе на пл. Вічевій у Жовкві.
  4. Думайте про майбутнє. Будуєте житло? Варто уявити, що буде важливо людям через кількадесят років. Так каже Віталій Андрейко – співвласник будівельної компанії у Новояворівську: “Наші будинки мають не просто добрі квартири. Ми створили публічний простір на дахах і смітники – під землею”. Початківцям у будь-якій галузі він радить дбати про новації та еко-рішення, цінувати довіру клієнтів.
  5. Думайте про минуле. На щастя, не всі пам’ятають, як складно було починати власний бізнес у 90-х: хабарі, вимоги, штрафи… Тепер інакше, каже голова архітектор Іван Щурко. Важко знайти спільну мову з податківцями та контролюючими органами тільки тим, хто звик працювати нечесно.
  6. Будьте онлайн! Там реклама – найдієвіша. Через Фейсбук Микола Стецьків продає не так полуницю, як емоції. Про чоловіка знає вся Україна.  Його дописи поширюють сотні людей. На своїй сторінці він якось спитав, хто би запропонував ще трошки землі під ягоду. Зголосилися люди з різних областей України. Вдалося знайти 8 га вільного поля у с. Гончарі, неподалік Львова. Тепер думає: чи не запропонувати людям ще й садити саджанці самим?
  7. Конкуруйте! “Вирощуйте конкурентів”. Боротьба за покупця – єдиний двигун, який змушує кожного рости і вдосконалюватися. Так думають підприємці, так вважають у Галицькій Партії, де працює ціла експертна група економістів.

Зустрічі на таку ж тему політсила провела у Бориславі та Миколаєві. Форум малого та середнього бізнесу в Івано-Франківську відвідало понад 90 осіб. Розвиток та підтримка малого і середнього бізнесу – один із найважливіших пріоритетів УГП.
Якщо маєте ідеї або ця тема цікавить вас більше, пишіть нам loo.uhp@gmail.com, або телефонуйте 098 8085615.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!