Як чути підприємців і допомагати їм

Українська Галицька Партія розпочала активну співпрацю з представниками львівського малого та середнього бізнесу. Почали – з дослідження проблем: що саме найбільше турбує представників малого та середнього бізнесу, які проблеми, на їхню думку, потребують вирішення якнайшвидше.

Минулоріч наша робоча група у напрямі економіки запропонувала львівським підприємцям спільно дослідити їхні реальні потреби і проблеми.

“Після невеликого онлайн-анкетування, ми проаналізували результати і виокремили кілька важливих напрямів роботи. Проте найголовніший висновок, який ми зробили: ніщо так не представить реального стану справ, як живе спілкування з підприємцями. Лише так ми можемо зрозуміти, що їх справді найбільше цікавить. Днями відбулася наша перша зустріч з малими та середніми підприємцями, яку ми провели у форматі фокус-групи. Ми поспілкувалися з кількома підприємцями, які ведуть власну справу”, – каже учасниця групи у напрямі економіки УГП Галина Васильченко.

17327926_1389478721122474_57354192_nПід час першої зустрічі львівські підприємці назвали проблеми, які, можливо, не є глобальними, проте турбують представників малого бізнесу:

  1. Збільшення єдиного податку вдвічі, оскільки розмір мінімальної заробітної плати збільшився вдвічі, а цей податок нараховується у відсотковому еквіваленті до мінімальної зарплати;
  2. “Вбивчі” штрафи за неоформлених працівників. Тут йдеться не про скасування штрафів, але про те, що вони могли б бути менші та обґрунтовані. Також тут виникає низка інших нюансів, зокрема йдеться і про потребу роз’яснювальної роботи з людьми, оскільки наше суспільство не  розуміє, що ПДФО і військовий збір сплачує працівник, а не роботодавець тощо.
  3. Нерозуміння ситуації з сервітутом – оплатою за оренду землі, на якій розміщений об’єкт здійснення господарської діяльності (йдеться про приміщення на перших поверхах житлових будинків). Підприємці не розуміють, чому мають платити за цю землю, а чиновники у ЛМР пояснюють це по-різному, радять то платити, то не платити.
  4. У Львові, наче, краще з вивісками на вулицях, ніж у інших містах, але… Підприємці пропонують затвердити у місті кілька шаблонів вивісок, щоб зменшити суб’єктивізм у прийнятті рішення щодо погодження проекту вивіски (члени комісії ЛМР часто приймають рішення “подобається-не подобається”).
  5. У Львові крадуть смітники, котрі підприємці за власний кошт встановлюють біля своїх магазинів. Також малий та середній бізнес має тут проблеми з прибиранням довкола своїх об’єктів. Для прибирання вулиць у місті, начебто, є комунальні служби, але вивіз сміття біля своїх приміщень, підприємці найчастіше організовують самі.

“Це була перша така зустріч. Невдовзі ми запланували провести другу. Подібні фокус-групи ми збиратимемо періодично, тому  запрошуємо львівських підприємців підприємців зголошуватися і долучатися до участі у них. Можна писати про це особисто мені на пошту halyna.vasylchenko@gmail.com, надсилати повідомлення у соцмережі Фейсбук, телефонувати до Громадського офісу Галицької партії (032 255 38 37, 068 771 16 69)”, – каже Галина Васильченко.

Галина Васильченко є членом робочої групи, яка створена при Львівській ОДА для напрацювання нової дієвої стратегії розвитку підприємництва в області на 2017-2019 роки.

Також економічна група Української Галицької Партії дуже активно долучилася до створення вже затвердженої на одній із сесій ЛМР міської програми розвитку підприємництва у Львові на 2017-2019 роки.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!