Андріана Шехлович

координаторка економічної експертної групи УГП
кандидатка економічних наук

Я не боюся складних завдань

Молода, професійна, вольова – така наша Андріана Шехлович. Вона не боїться складних завдань і знає відповіді на питання, яких інші політики воліють уникати. У 28 років Андріана очолює економічну експертну групу УГП та вже встигла попрацювати  в податковому комітеті – одному із найскладніших у Верховній Раді, де активно відстоювала інтереси малого та середнього бізнесу. Вона готова брати на себе відповідальність і впевнена, що зміни можна і треба творити на місцевому рівні. 

Одна маленька перемога змінила мій пріоритет

Я народилася у  мальовничому селі Ямельня на Яворівщині. Єдиним  і суттєвим недоліком села була повна відсутність інфраструктури – освітньої, транспортної, медичної. Там не було середньої школи, тож з десяти років я в будь-яку погоду долала декілька кілометрів  до школи у сусіднє селище Івано-Франкове.  У школі завжди була старостою у класі, відмінницею, їздила на олімпіади. І вже в  старших класах я чітко вирішила вступати в гуманітарний виш. Я хотіла бути істориком або перекладачем, але так сталося, що у 10 класі я поїхала на олімпіаду з економіки. І саме цей момент круто змінив моє життя. Я зайняла призове місце на районному, а потім і на обласному етапі. І вже в 16 років я розумію, що економіка – це те, з чим я хочу пов’язати своє життя. Тож вже у 2008-ому я вступаю на економічний факультет ЛНУ ім. Франка на економічну кібернетику – найскладнішу спеціальність на економічну факультеті. Провчилася 5 років і здобула диплом з відзнакою.

Я не боялася складних завдань. Економічна кібернетика стала для мене серйозним викликом, але я з ним впоралася, що стало запорукою формування системності мого мислення та аналітичного складу розуму. 

Завжди працювала з професіоналами у своїй сфері

Більше того, після університету я спробувала себе у науковій сфері, вступила в аспірантуру і досліджувала економічну безпеку держави. І я це змогла – у 2017-ому захистила дисертацію. 

Серйозну наукову роботу продовжила, ставши старшим науковим співробітником Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень у м. Львові. Це була дуже відповідальна робота – ми з експертами готували стратегічні документи для Президента – щорічне послання Президента України до Верховної Ради, досліджували проблемні питання економічного і соціального розвитку регіонів і ще дуже багато дуже ключових речей.

Ми досліджували чимало актуальних для української економіки питань і сьогодні в моєму арсеналі близько 50-ти наукових праць, серед яких зокрема книги про те, як військовий конфлікт в Україні впливає на економіку, які загрози, ризики, втрати він несе для нашої держави.

Для мене, молодого фахівця, це було надзвичайно важливо на старті – попрацювати з авторитетними експертами, навчитися мислити глобально і стратегічно, адаптувати складні економічні речі у конкретні рішення і алгоритми дій для втілення. 

УГП – це про цінності та людей, які навколо них об’єднались

У 2015 р. прийшла в УГП. Це був час, коли команда УГП балотувалася на місцевих виборах у міську раду Львова. Я взялася допомагати Галині Васильченко, з якою ми зналися з різних заходів для експертів-економістів і участі у профільних ГО. Ми з командою агітаторів обійшли всі будинки на окрузі Галі, говорили з людьми, вчилися розуміти їх потреби і очікування. Це був мій перший досвід безпосередніх контактів з виборцями.  Саме тут я переконалась в тому, що  треба бути не на білбордах та газетах, а в під’їздах та дворах, – там, де люди. Тільки так можна зрозуміти проблеми виборців.

Я в УГП вже 5 років. З волонтера я виросла до очільниці експертної групи, з сухого теоретика я перетворилась в фахівчиню, яка попрацювала у Верховній Раді та набула тих знань та умінь, які можу з користю застосовувати вже тут – в рідному Львові.

В УГП зібралися ті, хто задумувався про причини того, чому ми так живемо в Україні. Це середовище ціннісних та компетентних людей, які втомившись від популізму та неефективних реформ, щодня творять нову політику.

Я в УГП, бо ця партія критично відрізняється від інших політичних партій

Це дійсно партія нового типу – партія шукає способи для якісних змін. У партії функціонує 3 експертні групи: економічна, освітня і група системи влади, які розробляють пропозиції для органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Наша економічна група напрацювала ряд важливих тем, серед яких, зокрема, реформування системи громадського транспорту, підвищення енергоефективності у житлово-комунальній сфері та багато інших

Ми реалізували чимало ініціатив, серед яких, зокрема «Купуй галицьке», яка підтримує місцевого виробника. Під час карантину дуже важливо підтримати малий та середній бізнес, тому ми створили онлайн платформу, яка дає можливість місцевим виробникам продавати свої продукти на сайті та у соцмережах. 

Творити зміни треба зсередини

Минулого літа я мала незвичний, але дуже цінний досвід – ми з партійцями вели виборчу кампанію для наших друзів-мажоритарників, які йшли на парламентські вибори. Я очолила виборчий штаб 117 округу, кандидат від якого в результаті здобув перемогу. Ніколи не забуду цей досвід! Ми наче й звикли робити багато речей у режимі мультизадачності, часом за одну ніч, але цього разу все було неймовірно. Мені додалося віри у те, що треба йти і брати відповідальність на себе за зміни у країні. 

Я ніколи не робила такого, ніколи не організовувала штаб, людей абсолютно різних спеціальностей, яких знаю буквально декілька днів. У цілому ці люди мали жити разом півтора місяця, робити гори поточної роботи і оперативно реагувати на непрості виклики. Завжди треба було знайти рішення блискавично і ефективно. У нас була дуже крута команда. Ще раз переконалася, що треба багато працювати і перемога обов’язково прийде. Наш досвід якраз і є про те, що так робляться зміни – зсередини, важкою працею.

Новий виклик – робота у парламенті

Після перемоги на виборах я прийняла важливе для себе рішення переїхати до Києва, щоб творити зміни на загальнонаціональному рівні. Тут з командою львівських депутатів-мажоритарників з УГП ми працювали над новими законопроектами. Ми чітко знали що саме хочемо реалізовувати в парламенті, бо вже мали чимало напрацювань, які 4 роки ми готували з експертами економічної групи УГП.

За час роботи в податковому комітеті Андріана напрацювала ряд законодавчих ініціатив, які сприяють полегшенню ведення бізнесу у Львові, створенню нових робочих місць та поверненню українців з-за кордону. 

У Верховній Раді ми реалізували чимало законопроєктів, які вже полегшують життя підприємцям. Саме за ініціативи експертної групи УГП було скасовано сплату єдиного податку для ФОПів 1 та 2 групи у Львові під час карантину. Завдяки цьому тисячі малих підприємств змогли залишитися на плаву та врятували свою справу. 

У пошуках балансу

У вільний час я читаю багато літератури для саморозвитку: як вдосконалити свій бізнес, основи тайм-менеджменту, як поєднати роботу і особисте життя, стати ефективнішим і мультизадачним у сучасному світі.

А якщо є можливість, то залюбки ходжу у гори з друзями.  У нас не так часто випадає така нагода, адже всі дуже активно працюють і не завжди є час на такі мандрівки. Але цей час разом у горах ми дуже цінуємо. Наші Карпати – це велика любов! Тут завжди заряджаєшся, наповнюєшся енергією надовго.

І обов’язково знаходжу у своєму напруженому графіку годинку-другу для спорту: бігаю, займаюсь в залі. А цього року разом з командою Львівської міської організації УГП навіть пробігла перший в житті марафон у рамках забігу Гонки Націй.

Я маю велике бажання творити зміни і маю бачення як це робити

Я завжди орієнтуюсь на перемогу, бо я з тих людей, яким важливий результат, а не процес заради процесу. Саме тому ми з командою завжди націлені на те, щоб реалізовувати ефективні ініціативи, які будуть корисними для людей та нашого міста. 

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!