Скористатися пільгою: місія неможлива

Чи легко у Львові купити у квиток людині з інвалідністю?

Придбати квиток на потяг онлайн може чи не кожен українець. Окрім тих, кому такий сервіс потрібен найбільше. Люди на візках чи з протезами, яким важко пересуватися, змушені добиратися до вокзалу самотужки й часто їхати через усе місто, аби купити проїзний документ з гарантованою державою знижкою. Функції придбання пільгового квитка для осіб з інвалідністю на сайті Укрзалізниці просто немає.

Сьогодні, 21 грудня, у Львові ми спробували пройти весь шлях людини на візку, яка хоче купити пільговий квиток.  Допомогти погодилась львів’янка Уляна Кудла, котра з народження має ДЦП і прикута до візка. Вона добре знає депутата ЛМР від Української Галицької Партії  Ігоря Дяковича, котрий, до речі, теж має інвалідність.

Дорога від дому до вокзалу – жахлива. Тротуари в снігу, прямого сполучення з головним вокзалом та районом Погулянки, де живе Уляна, немає. Довелося їхати з пересадками, що на візку не дуже зручно. На трамвай вони так і не сіли, бо на маршруті низькопідлогових “рогатих” не передбачено взагалі. У львівські автобуси пропхатись на візку теж без шансів. Тож замовили таксі.

На вокзалі довго шукали пандуси, аби просто фізично добратися до каси. Простояли в черзі. Люди пропустили не відразу. І нарешті купили квиток до Тернополя за 30 грн (повний квиток – 70). А далі – така ж дорога назад, додому.

Але цього всього можна було б уникнути! Якщо б людям з інвалідністю дозволили купувати пільговий квиток в інтернеті. За тією ж схемою, що діє для студентів. Котрі спокійно, лежачи на дивані, замовляють собі квитки в інтернеті не перший рік.

Депутат УГП Ігор Дякович теж має інвалідність. Замість лівої ноги – протез. Він чудово розуміє соціальну несправедливість. За два роки Ігор як депутат написав з десяток листів до Укрзалізниці. Але наразі далі письмових відписок справа не рухається.

“Відповідь, практично, всюди одна – є план перевезення, є положення, відповідно, коли квиток купує пільговик, він повинен пред’явити посвідчення, яке дійсно засвідчує цю пільгу”.

Чому ж номер посвідчення не можна вводити так, як і номер студентського квитка, на сайті незрозуміло. Програміст, член Української Галицької Партії, Маркіян Юринець каже, що технічно таку ж функцію для людей з інвалідністю можна створити за місяць. Як альтернативу пропонує  запровадити хоча б попереднє бронювання квитка.

“Тоді б людина з інвалідністю бронювала пільговий квиток  в онлайні і вже приходячи на касу, могла той квиток викупити. Для цього вокзал було б достатньо відвідати лише один раз  – коли сідатимете на потяг. Це доволі просто зробити, але і цього немає”.

Чому додати декілька рядків і кнопок на сайт так складно уже кілька років – невідомо. Сподіваємося, що така «Публічна купівля квитків» приверне увагу суспільства та представників Укрзалізниці до цієї болючої теми. І вже незабаром люди з інвалідністю нарешті зможуть користуватися своїми законними пільгами.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!